Kolędnicy misyjni

Wędrujący drogami naszej wioski w Uroczystość Objawienia Pańskiego trzej królowie z gwiazdą, to już tradycja. Więc i w tym roku, mimo obfitych opadów śniegu, marianki nie zawiodły. W pięciu grupach kolędników misyjnych pukały do naszych domów. Dziewczęta przygotowują zawsze krótki tekst, który ma przybliżyć sens kolędowania misyjnego. Mieszkańcy chętnie otwierali swoje drzwi, śpiewali z nami kolędy i częstowali słodyczami. Kolędnicy przynoszą ze sobą skarbonkę, do której można złożyć ofiarę na misje. Zebrane pieniądze zostają przekazane dla misjonarzy pochodzących z naszej diecezji. Aktualnie na misjach posługuje 13 kapłanów diecezji opolskiej. Posługują oni w Togo, Peru, Boliwii, na Mauritiusie, w Brazylii, Puerto-Rico i Papui Nowej Gwinei. Wiemy, że zebrane przez nas ofiary to kropla w morzu potrzeb, ale każda kropla ma swoją wartość. Drodzy mieszkańcy Kielczy, dziękujemy Wam za życzliwość i serce otwarte na potrzeby krajów misyjnych. Za rok o tej samej porze możecie nas znowu wyglądać.