Spotkanie opłatkowe

16.12. – III NIEDZIELA ADWENTU

Po nieszporach adwentowych, w świątecznie udekorowanej chacie odbyło się spotkanie opłatkowe naszych wspólnot parafialnych oraz zaproszonych gości. Ksiądz proboszcz serdecznie przywitał wszystkich obecnych. Modlitwą „Anioł Pański …….” rozpoczęliśmy nasze świętowanie. Wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii wg św. Mateusza 1, 18 – 25 o narodzeniu Jezusa:
 
Z  narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi,    z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: Bóg z nami. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła syna, któremu nadał imię Jezus.

A potem wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę ”Bóg się rodzi……”. Ksiądz proboszcz składając świąteczne życzenia przełamał się z nami opłatkiem. Miła rodzinna atmosfera nastrajała do życzliwych rozmów i wspomnień, a wszystko to przy dobrej kawie i pysznym pierniku.