Nabożeństwo Fatimskie

14.X.  – XXVIII   NIEDZIELA ZWYKŁA
NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
 
            Nabożeństwa różańcowe pod nazwą: OTWÓRZ SERCE JEZUSOWI.
           
            W tym roku na nabożeństwach różańcowych modlimy się o wiarę razem z Karmelitankami. O wiarę modlimy się dlatego, że 11.10. rozpoczął się Rok  Wiary, który potrwa do 24.11.2013r. Tak postanowił papież Benedykt XVI.
Karmelitanki przyjechały do Polski z Belgii 26.05.1612r. i w Krakowie założyły pierwszy klasztor. W tym roku mija właśnie 400 lat jak siostry mieszkają w naszym kraju. Dzisiaj w 37 klasztorach( 29 w Polsce i 8 za granicą) siostry wspierają nas i wszystkie nasze sprawy swoją modlitwą.
Prowadzone przez lektorów nabożeństwo fatimskie rozpoczął ks. proboszcz. Piękne rozważania do poszczególnych tajemnic przygotowało 5 osób z naszej wspólnoty.
Naszą modlitwą objęliśmy również wszystkich nauczycieli, z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Nauczyciela.