Wycieczka rowerowa

     Na zakończenie roku zaplanowałyśmy wycieczkę rowerową. Celem naszej wycieczki był kościół w Wielowsi. Na miejsce zbiórki stawiła się jedynie garstka dziewcząt. Czyżby pozostałe przeraziły się trudów podróży? Ponieważ pogoda zachęcała do jazdy na rowerze punktualnie o godz.10.00 ruszyłyśmy w trasę. Najpierw oczywiście oddałyśmy się w opiekę Matce Najświętszej i otrzymałyśmy błogosławieństwo Księdza Proboszcza. Pierwszy przystanek zrobiłyśmy na naszej parafialnej Górce Św. Anny w Borowianach. Przy okazji pokłoniłyśmy się w kaplicy świętej Annie. Po krótkiej przerwie ruszyłyśmy dalej. Kolejnym etapem naszej wycieczki  był Żydowski Cmentarz.
     Znajduje się tam od ponad 250 lat i kryje szczątki wielu Żydów zamieszkujących okolice Gliwic, Toszka i Wielowsi w XVIII w. Wszystkie macewy (pomniki) zwrócone są na wschód, a niektóre napisy i symbole są jeszcze czytelne. Kolejny etap naszej podróży to kościół w Wielowsi. W chłodnym wnętrzu świątyni Ksiądz Proboszcz miejsca zapoznał nas krótko z historią kościoła i jego zabytkami. Okazało się, że niektóre z nas były w tym kościele po raz pierwszy. Warto wię było pojechać do sąsiadów, by się pokłonić Maryi Wniebowziętej, bo Ona właśnie patronuje naszym sąsiadom. Zostałśmy jeszcze zaproszone do ogrodu przy probostwie, gdzie mogłyśmy się nieco posilić. A potem już powrót do domu. Zmęczone, ale zadowolone wróciłyśmy po południu do domu.