Nabożeństwo fatimskie

"Chcę, żeby zbudowano tu na moją cześć kaplicę. Jestem Matką Boską Różańcową. Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać różaniec. Wojna się skończy i żołnierze powrócą wkrótce do domu. (...) Módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił."

Te słowa usłyszały Pastuszki z Fatimy 95 lat temu od Matki Najświętszej. Od tej pory ludzie w wielu miejscach na całym świecie spotykają się w czas objawień fatimskich, by odpowiedzieć na wezwanie Maryi. Jednym z takich miejsc jest nasza parafia. Gromadzimy się w parafialnym wieczerniku, by wspólnie odmówić modlitwę różańcową. Następnie z zapalonymi świecami i ze śpiewem na ustach udajemy się procesyjnie przed figurę Matki Boskiej, by tam oddać naszą parafię i cały świat pod opiekę Matki Najświętszej.

           Niech Serce Twe Niepokalane zmieni świat