Nowy Rok Kościelny - W naszej parafii z Misjami ŚwiętymiCentralnym wydarzeniem,  rozpoczynającego się roku kościelnego w naszej parafii, będą Misje Święte. Przeżywać je będziemy od 28 lutego do 5 marca oraz 15 kwietnia 2019 r.
W imię Pana Jezusa poprowadzi je o. Alan Tomasz Brzyski - franciszkanin.


Misje święte są szczególnym rodzajem otwartych rekolekcji. W parafii przeprowadza się je zazwyczaj co dziesięć lat.
To wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swojej duszy i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu.
To czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu.

W czasie kolędy otrzymacie „Zwiastuna Misji Świętych”, a w nim list o. Alana. Między innymi pisze do nas: „Już teraz zachęcam Was do dobrego przygotowania się do tego szczególnego czasu nawiedzenia łaski. Proście Ducha Świętego, by był to Jego czas.”

I ja proszę o duchowe otwieranie się na dar Misji:
- Wspólnotę Żywego Różańca oraz wszystkich Parafian, aby z Matką Najświętszą trwać na modlitwie, w tych intencjach;
- Scholę „Gaudium”, aby w niedziele: 2 i 16 grudnia, 6 i 20 stycznia oraz 10 i 24 lutego, 10 minut przed każdą Mszą św. modlili się z nami oraz uczyli nowych pieśni;
- Chorych, cierpiących i dzieci o modlitwę w intencjach każdego, kto mieszka na terenie naszej parafii, o żywą wiarę. Wasze prośby mają szczególną moc.