Dzielmy się chlebem
Dożynki gminne - okazja by wspomóc misje

Podczas tegorocznych dożynek, wzorem lat ubiegłych, pragniemy zachęcić mieszkańców naszej wioski i okolic, do dzielenia się swoim bogactwem z ubogimi z krajów misyjnych.
W tym roku chcemy się aktywnie włączyć w niektóre akcje pomocy misjom, proponowane przez Referat Misyjny Księży Werbistów.
Jeżeli posiadasz:
- zużyty, niepotrzebny telefon komórkowy (koniecznie z baterią),
- uszkodzone, zbędne klucze do drzwi lub inne, wykonane z materiału szlachetnego,
- nieużywane, będące w dobrym stanie: krzyżyki, medaliki, różańce,

przynieś je ze sobą na boisko podczas dożynek w Kielczy. Tam, w wyznaczonym miejscu, będzie można przekazać ww. przedmioty na rzecz księży Werbistów. Pomogą one wesprzeć działalność misyjną tego zgromadzenia.
- W ramach akcji "Misyjny opatrunek" zbierane będą także: opaski dziane i elastyczne, bandaże, plastry i siatki opatrunkowe, a także rękawiczki lateksowe (wyłącznie w sterylnych, oryginalnych, fabrycznych opakowaniach), które zostaną przekazane szpitalom i ośrodkom zdrowia prowadzonym przez misjonarzy w krajach Afryki i Azji.
Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wymienionych wyżej akcjach.

Dary zbierane będą  jeszcze przez kolejne dni, do niedzieli, w kościele.