Bł. ks. Władysław Bukowiński - patron wypraszający żywą wiarę

4 marca, w czasie Mszy św. niedzielnych, złożone były na ołtarzu w naszym kościele relikwie bł. Władysława Bukowińskiego.
W tym dniu ewangelia opowiadała o wypędzeniu przekupniów z świątyni. Słowa „gorliwość o dom Twój pożera mnie”,
a taką świętą przestrzenią jest także dusza każdego człowieka, opisują posługę bł. ks. Władysława.
W rzeczywistości sowieckiej, usuwania Pana Jezusa z świątyń, z życia, a przede wszystkim z serc ludzkich, wiernie walczył o godność każdego człowieka.

Zaprosiliśmy do naszej parafii bł. ks. Władysława Bukowińskiego, aby strzegł świątyń serc mieszkańców naszych wiosek.
Stał się on także patronem Wspólnoty Misyjnej „Paulus”.
Chcemy również przez jego wstawiennictwo wypraszać dla siebie i dla innych żywą wiarę. Niech będzie z nami na modlitwie, gdy prosimy w intencjach bliskich, przyjaciół, którzy odeszli od Pana Boga.


Błogosławiony ks. Władysław Bukowiński (1904-1974) to misjonarz na wzór św. Pawła i pierwszych apostołów. Dla Jezusa był gotów zrobić wszystko. Przeżył trzynaście i pół roku ciężkich łagrów, niosąc Chrystusa tam, gdzie ludzie byli pozbawiani nadziei i godności. W 1955 r. dokonał świadomego wyboru przyjęcia obywatelstwa radzieckiego, aby móc pozostać z ludźmi spragnionymi posługi kapłańskiej w dalekim Kazachstanie, przez niektórych nazywanym „nieludzką ziemią". Pod osłoną nocy potajemnie udzielał sakramentów i odprawiał Msze św. w prywatnych mieszkaniach. Podjął kilka wypraw misyjnych na południu ZSRR. Jestem właściwym człowiekiem na właściwym miejscu - mówił ks. W. Bukowiński.
11 września 2016 r. w katedrze Matki Bożej Fatimskiej Matki Wszystkich Narodów w Karagandzie pod przewodnictwem kard. Angela Amato odbyła się jego uroczysta beatyfikacja. (Posłowie książki pt.: Błogosławiony ks. Władysław Bukowiński, Wydawnictwo AA)