Zapraszamy na koncert Wincenty z Kielczy in memoriam

W imieniu organizatorów Stowarzyszenia Wincentego z Kielczy oraz Parafii pw. św. Bartłomieja w Kielczy
zapraszamy
12 listopada ( niedziela) o godz. 15.30 do kościoła p.w. św. Bartłomieja w Kielczy
na
Koncert „Gaude Mater Polonia – Wincenty z Kielczy in memoriam”

Wystąpią:
Anna Firlus – koncertuje jako solistka i kameralistka, zarówno na organach, jak
i na klawesynie, sięgając po repertuar od renesansu po współczesność. Jest członkiem Orkiestry Historycznej, a także współzałożycielką  Zespołu Muzyki XVII i XVIII w. Extempore oraz  Ensemble Chimérique. Współpracuje ponadto z wieloma zespołami zajmującymi się wykonawstwem muzyki dawnej.
Krzysztof Firlus – muzyk z powodzeniem łączący karierę kontrabasisty oraz gambisty, koncertujący na obu instrumentach zarówno w charakterze solisty, kameralisty, jak i muzyka orkiestrowego. Na stałe związany z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, zespołem Ensemble Chimérique, którego jest współzałożycielem, Orkiestrą Historyczną, triem muzyki dawnej Extempore, consortem viol Gambasada oraz polsko-litewskim projektemEnsemble Reversio.  Koncertuje ponadto m.in. z Kwartetem Śląskim,Le Poème Harmonique, BachAkademie Stuttgart, Capellą Cracoviensis, Aline Zylberajch, Markiem Toporowskim, Martyną Pastuszką czy Marcinem Świątkiewiczem.
Martyna Pastuszka odebrała tradycyjne wykształcenie w zakresie skrzypiec współczesnych aż po magisterskie studia w klasie skrzypiec prof. Rolanda Orlika na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Jako muzyk orkiestrowy i kameralistka przez lata pracowała z licznymi orkiestrami muzyki dawnej w Europie, m. in.: New Dutch Academy, Holland Baroque Society, Musica Antiqua Provence, Harmonologia, Le Concert Lorrain.


 
Słowo o muzyce: Oskar Jasiński
W programie: utwory XVII – XIX wieku