22 -29 października 2017 r. - TYDZIEŃ MISYJNY

           
           „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii”
– wołał św. Paweł, Apostoł Narodów. Biada mi, jeśli i ja nie głoszę Ewangelii – powinien zawołać każdy z nas. Poprzez chrzest zostaliśmy włączeni do Kościoła, który z natury swej jest misyjny. Wszyscy jesteśmy powołani by być misjonarzami i świadkami. Warto tę prawdę przypominać sobie często, a przede wszystkim w ten szczególny czas, gdy obchodzimy Niedzielę Misyjną – czas solidarności w całym Kościele Powszechnym, który służy budzeniu świadomości misyjnej i odpowiedzialności za misyjne dzieło Kościoła.
            Jak co roku, Niedziela Misyjna obchodzona jest w przedostatnią niedzielę października – w tym roku pod hasłem: „Misja w centrum wiary chrześcijańskiej”. Jest to uprzywilejowany czas, kiedy wielu wiernych poprzez modlitwy i konkretne gesty solidarności, angażuje się we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych. W tym dniu również i my, podczas wszystkich Mszy św. oraz różańca, modlić się będziemy w intencjach misji. Będzie można także złożyć ofiary materialne na ten cel. Podczas Mszy świętych, nasz gość - misjonarz ks. Joachim Zok, poprzez głoszenie Słowa Bożego, będzie chciał zwrócić uwagę parafian na sprawy misji. Po wszystkich Mszach św. Wspólnota Misyjna „Paulus” zaprasza natomiast do sklepiku misyjnego, z którego pozyskane ofiary przeznaczone zostaną na pomoc najuboższym. Liczymy, że dzięki hojności parafian będziemy mogli po raz kolejny wesprzeć tych, którzy na tę pomoc czekają.
        W Niedzielę Misyjną, a także przez cały Tydzień Misyjny, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Za wstawiennictwem Matki Bożej, będziemy polecać Bożej opiece misjonarki i misjonarzy, a także wypraszać dla nich łaskę wiernej realizacji powołania misyjnego. Będziemy prosili również o nowe powołania misyjne, aby dzieło ewangelizacji mogło odbywać się bez przeszkód i ograniczeń.
Włączmy się jak najpełniej w nasze parafialne świętowanie. Niech to będzie wyrazem naszej wiary, która „umacnia się, gdy jest przekazywana”.
 
Zachęcamy ponadto do zapoznania się z Orędziem Papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 2017 – zamieszczonym w zakładce: Wspólnota Misyjna Paulus – Korespondencja Misyjna.