Wyciągnij pomocną dłoń …

      19 maja 2017 r. Wspólnota Misyjna "Paulus" spotkała się po raz kolejny, by przeżyć w swoim gronie miłe chwile. Spotkanie poprzedzone było Nabożeństwem Majowym oraz Mszą Świętą, podczas których modliliśmy się w intencjach misjonarzy i misji. Po Mszy Świętej zebraliśmy się w zabytkowej chacie, by omówić sprawy bieżące działalności wspólnoty. W spotkaniu uczestniczyła również młodzież III klasy gimnazjum, która w najbliższym czasie przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Jednym z wiodących tematów spotkania była trudna sytuacja naszych braci i sióstr w Aleppo. Podczas dyskusji postanowiliśmy, że będziemy chcieli zorganizować pomoc dla poszkodowanych w Aleppo – za pośrednictwem pracującej tam s. Brygidy Maniurki, pochodzącej z naszego dekanatu. 
   W drugiej części spotkania zaszczycił nas swoją obecnością ks. Zygmunt Piontek – misjonarz pochodzący z naszego powiatu, aktualnie pracujący w Togo. Ks. Zygmunt w sposób bardzo interesujący przedstawił nam charakter swojej posługi. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat życia, problemów i trosk codziennych jego parafian. Dziękujemy naszemu gościowi za dane nam świadectwo. 
     Aktualnie wspólnota nasza ustala szczegóły pomocy, jaką chcielibyśmy wspomóc wiernych z parafii św. Franciszka w Aleppo. O sytuacji mieszkańców Aleppo można dowiedzieć się więcej z wywiadu przeprowadzonego z s. Brygidą Maniurka, zamieszczonego w zakładce: „Korespondencja misyjna”, a także z Pisma Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI „MY A TRZECI ŚWIAT” – dodatek specjalny - marzec 2017, znajdującego się na stronie:
http://www.maitri.pl/wp-content/uploads/2017/03/Dodatek-Aleppo_m1.pdf