12 marca 2017 r. Niedziela „AD GENTES” - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

      Tradycyjnie już, począwszy od września 2005 r., II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku hasłem tego dnia są słowa: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. – Tam, gdzie docierają misjonarze, odradza się i umacnia nadzieja. Są oni „dobrzy, jak chleb”, dzieląc się tym, co posiadają – napisał w komunikacie z tej okazji bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji KEP ds. Misji.
      "Docierają do nas codziennie straszne informacje ze świata: wojny, kataklizmy, akty terrorystyczne, niesprawiedliwość i przemoc goszczą na pierwszych stronach gazet i w serwisach informacyjnych. Są jednak i dobre wiadomości, które nie są krzykliwe i nie epatują złem. Chcemy dziękować Bogu za świadectwo miłosierdzia chrześcijańskiego, które daje nadzieję ubogim i potrzebującym wsparcia duchowego i materialnego w krajach misyjnych" - przypomina ks. Zbigniew Sobolewski, dyrektor Dzieła Pomocy "Ad Gentes".
    Wyjaśnia, że misjonarze są świadkami nadziei, która nie przemija oraz budowniczymi lepszej przyszłości. Dają świadectwo miłosiernej, delikatnej i czułej miłości Boga. - Dołączmy do nich, wypełniając nasz obowiązek chrzcielny bycia uczniami - misjonarzami. Pomóżmy misjom modlitwą, ofiarowanym cierpieniem oraz ofiarami, które pozwolą misjonarzom pełnić posługę miłosierdzia - apeluje. (…)
    „Są to konkretne gesty solidarności, braterstwa i miłosierdzia wobec ubogich i potrzebujących wsparcia, które budzą nadzieję na lepszy świat. Są wyjściem na peryferie egzystencjalne, do tych, którzy cierpią z powodu ubóstwa i wykluczenia" - stwierdza ks. Sobolewski.
    Ofiary zbierane do puszek w II Niedzielę Wielkiego Postu są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
 
Za stroną: http://opoka.news/aktualnosci/2664; Agnieszka Czylok / KAI / lk / Warszawa