Wielki Post

   Myśl przewodnią na tegoroczny Wielki Post znalazłyśmy w książce "Dobre drzewo". Są to słowa, które usłyszała od swojej mamy św. Teresa od Dzieciątka Jezus: "(...) za dużo nie patrz do lustra, tyle tylko, ile potrzeba dla skontrolowania, czy buzia jest czysta i czy porządnie jesteś ubrana, ale za to często wpatruj się w lustro twojej duszy i tam przeglądaj się w podobieństwie Boga samego, czyli w Piękności odwiecznej ". Pomocą w przyglądaniu się własnej duszy mogą być nabożeństwa wielkopostne. Aby głębiej przeżyć Tajemnicę Męki Pana Jezusa przygotowałyśmy rozważania i poprowadziłyśmy jedno z nabożeństw Drogi Krzyżowej.

W pracy nad sobą szczególną pomocą są rekolekcje wielkopostne. W tym roku głosił je w naszej parafii ks.Krzysztof Trembecki. Tak się złożyło, że w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego wypadła nauka dla kobiet i dziewcząt. Nauka poświęcona była Maryi, jako "ikonie Boga", jako tej, która była piękna i dobra. Ks. Rekolekcjonista zachęcał  kobiety i dziewczęta, by w życiu wpatrywały się w Matkę Najświętszą i starały się Ją naśladować.

W naszej kronice Ks. Krzysztof wpisał: "Dziękuję Wam za Obecność, Modlitwę i Trwanie przy Panu Jezusie. To były również moje Rekolekcje. Czas, w którym Miłość przechodzi pomiędzy nami i nas dotyka, mówi do nas i chce z nami pozostać. Życzę Wam, Kochane Dzieci Maryi, abyście zapatrzyły się w Tę, która uwierzyła, że spełni się każde słowo, które przyniósł Jej Anioł. Niech Niepokalane Serce Maryi będzie bezpiecznym miejscem, przy którym dojrzewają Wasze dziewczęce serca".