Tydzień Misyjny

   „Każdy chrześcijanin, włączony przez chrzest do wspólnoty Kościoła, jest powołany, by być misjonarzem i świadkiem”. Niech te słowa św. Jana Pawła II rozbudzą w nas misyjnego ducha i ewangeliczny zapał, w sposób szczególny w Tygodniu Misyjnym, który w tym roku rozpoczniemy Niedzielą Misyjną w dniu 23 października 2016 r. pod hasłem: „Ochrzczony to znaczy posłany”. Poprzez sakrament Chrztu Świętego staliśmy się ukochanymi dziećmi Bożymi i zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Stąd wypływa nasze powołanie do dzielenia się Bożą miłością ze wszystkimi. Już w Chrzcie Świętym zostaliśmy posłani z Dobrą Nowiną do naszych braci i sióstr na całym świecie. Niedziela Misyjna to czas uprzywilejowany, czas kiedy poprzez modlitwy i konkretne gesty solidarności, możemy zaangażować się we wspieranie Kościoła na terenach misyjnych, dzieląc się tym samym Bożą miłością. W tym dniu, podczas wszystkich Mszy św. oraz różańca, modlić się będziemy w intencjach misji. Będzie można złożyć również ofiary materialne na ten cel. Zachęcamy gorąco wszystkich Parafian do aktywnego włączenia się w nasze parafialne świętowanie. 
W trakcie mszy świętych tego dnia Wspólnota Misyjna Paulus będzie chciała zwrócić uwagę wszystkich wiernych na sprawy związane z misjami poprzez głoszenie Słowa Bożego oraz Modlitwę Wiernych. Po wszystkich mszach Wspólnota zaprasza zaś do sklepiku misyjnego, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc najuboższym  w krajach Trzeciego Świata. Zakupić będą Państwo mogli m. in.: kalendarze misyjne na rok 2017, figurki Matki Bożej z Kibeho, krzyżyki naścienne oraz na szyję wyprodukowane w Afryce, różańce misyjne oraz wiele innych artykułów związanych bezpośrednio lub pośrednio z misjami. Liczymy że dzięki Państwa hojności będziemy mogli po raz kolejny wesprzeć tych którzy na tę pomoc czekają.
   Zapraszamy ponadto w Niedzielę Misyjną o godzinie 15.00 do wspólnej modlitwy różańcowej. Będzie ona jednak tego dnia wyjątkowa - gdyż modlić będziemy się w nie tylko w języku polskim, ale również w innych językach misyjnych. Będzie to świadectwem tego, że jesteśmy kościołem nie tylko lokalnym, ale również, a być może przede wszystkim, kościołem powszechnym, obejmującym swoim zasięgiem cały świat. Ponadto przez cały Tydzień Misyjny - a więc w okresie po Niedzieli Misyjnej - w trakcie różańca modlić się będziemy w intencji misji.
   Prosimy również ozapoznanie się z Orędziem Papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 2016 - można je przeczytać w zakładce: Wspólnota Misyjna Paulus – Korespondencja Misyjna