Dożynki gminne - akcja "Czytamy dla misji"

Czwartego września w naszej gminie odbyły się dożynki. Do obchodów dożynkowych dołączyła się również wspólnota misyjna Paulus, organizując sklepik misyjny, tym razem z książkami i płytami. Hasłem przewodnim było “Czytamy dla misji”. Dzięki dobroczynności naszych parafian udało się zebrać dużą ilość używanych książek i płyt CD, które następnie goście dożynkowi mogli nabyć za dobrowolną ofiarą i zabrać z sobą do domu. Książki te, w ilości kilkuset, zostały podzielone na następujące kategorie: dla dzieci, religijne, literatura piękna, podróże i geografia, kulinarne. W ten sposób książki, które już raz przeczytane zalegały z reguły na półkach, zamieniły się niejako w chleb który otrzymają potrzebujący w Republice Centralnej Afryki. A wszystko to za pośrednictwem ojca Piotra Michalika, misjonarza pracującego w tym kraju, który był również gościem naszej parafii w czasie dożynek, na którego ręce złożyliśmy część ofiarowanych środków. Innym efektem naszej akcji jest niewątpliwie to, że książki te otrzymały jakby drugie życie, gdyż już raz przeczytane, z zakurzonych półek dotychczasowych właścicieli trafiły w ręce zainteresowanych nimi osób. Drugie życie otrzymają również książki które które nie znalazły nabywców - najciekawsze z nich wzbogacą powstającą właśnie biblioteczkę parafialną. Nie jest z pewnością zaskoczeniem, że najszybciej rozchodziła się literatura dla dzieci, a to za sprawą wspaniałych babć i dziadków szukających prezentów  dla swoich wnuków i wnuczek. W ramach dożynek goście dożynkowi mieli też możliwość skosztowania tradycyjnych dań afrykańskich, serwowanych przez profesjonalnych kucharzy, a przy tej okazji wesprzeć finansowo również naszą akcję. W sumie dzięki hojności ofiarodawców udało nam się zebrać kwotę 3260,05 zł, z czego jeszcze w trakcie dożynek przekazaliśmy 1400 zł ojcu Piotrowi Michalikowi. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom akcji! Niech Pan będzie Wam nagrodą!
 
                             

 
Stronę wyświetlono dnia 2020-02-22 o godzinie 18:22