Podziękowania dla darczyńców!

   Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom naszej parafii, które w Dniu Dziecka Afrykańskiego złożyły swoje dary przeznaczone dla potrzebujących w Afryce. Jesteśmy naprawdę zbudowani ilością złożonych darów i zaangażowaniem darczyńców! Te dary to przede wszystkim przybory szkolne, kredki, mazaki, kolorowe bibuły, ale także zabawki i maskotki. Wiele z nich było nowych, a wszystkie były ładnie i z szacunkiem dla obdarowanego zapakowane. Było ich w sumie tak dużo, że z ledwością dały się zapakować do jednego samochodu! Wszystkie dary zostały dostarczone do siostry Ilony Firszt, goszczącej niedawno ze Słowem Bożym w naszej parafii, prowadzącej sekretariat misyjny sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Stamtąd trafią do Szkoły Katolickiej w Dimako w Kamerunie, którą przez 10 lat kierowała siostra Ilona. Szkoła ta jest bardzo skromnie wyposażona i dzięki naszym darom będzie w niej na pewno weselej i bardziej pogodnie.

   Po uroczystej mszy świętej z okazji Dnia Dziecka Afrykańskiego, obok zabytkowej chaty odbył się piknik dla naszych dzieci. Oprócz afrykańskich śpiewów i tańców prowadzonych fantastycznie przez p. Ewelinę (Dziękujemy!) mogliśmy skorzystać także z waty cukrowej, popcornu oraz napojów. Dzieci uczestniczyły również w konkursie wiedzy o krajach misyjnych, a zwycięzcy otrzymali nagrody. Wszyscy którzy brali udział w zabawie, a było nas sporo, na pewno nie zapomną o niej długo.

   W imieniu Wspólnoty Misyjnej Paulus bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz księdzu proboszczowi za zorganizowanie całej akcji!