Diecezjalny kurs animatorski

   Trzy dziewczyny z naszej grupy: Natalia, Manuela i Julia, wzięły udział w kursie animatorskim dla Dzieci Maryi. Został on zorganizowany w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu Miedoni. Rozpoczął się w piątek, 9.03, mszą św., a zakończył w niedzielę obiadem. Kurs trwał krótko, ale był to czas intensywnej pracy. W szkole liturgii, którą prowadził ks. Mariusz Sobek, dowiedziały się dziewczęta nieco o Kościele, o roku liturgicznym i o samej liturgii. W szkole poznania Siostry Amata i Leonia uczyły, jak ważne jest poznanie samego siebie, jak wyznaczać sobie życiowe cele, odkrywać własne powołanie, jak dążyć do świętości. W szkole śpiewu z Siostrą Tobiaszą nie tylko poznawały nowe piosenki i pieśni, ale też uczyły się jak dobierać śpiewy do liturgii, od czego ten wybór zależy. Z kolei animatorki Ola i Dominika uczyły , jak przygotować i prowadzić spotkanie Dzieci Maryi.

    Całe ludzkie gadanie i wiedza teoretyczna niewiele by dały, gdyby nie miały oprcia w modlitwie. Organizatorzy zadbali, by i tej w czasie kursu nie zabrakło. Była więc codziennie msza święta, w piątek Droga Krzyżowa, w sobotę i niedzielę modlitwa różańcowa, w sobotę Godzinki o NMP i adoracja Najświętszego Sakramentu. Była też okazja do Sakramentu Pokuty. Przy tak bogatym programie czas minął bardzo szybko, ani się uczestniczki kursu obejrzały, a już jadły niedzielny obiad. Wróciły do domu z głowami pełnymi widzy i sercami pełnymi zapału. Teraz trzeba dobrze wszystko wykorzystać, oby się im udało.