Adwent - radosny czas oczekiwania


Adwent - chcemy ten czas wykorzystać na dobre przygotowanie się na kolejne w naszym życiu Boże Narodzenie.
Jako wspólnota poświęcona Matce Najświętszej chcemy z Maryją trwać na modlitwie. Kilka lat temu zapoczątkowałyśmy w naszej parafii
adwentową sztafetę różańcową. Codziennie któraś z nas zabiera po roratach figurkę Matki Najświętszej do domu. Wieczorem wokół Maryi gromadzi się rodzina i sąsiedzi i odmawiamy różaniec. W miarę możliwości uczestniczymy też w roratach.
W czasie adwentu przypada również nasze święto patronalne - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu uczestniczymy w uroczystej mszy św., w czasie której odnawiamy akt oddania się Matce Najświętszej. W tym dni przyjęte zostają do wspólnoty nowe marianki W tym roku nasze grono powiększyło się o jedną osobę. Dagmarze gratulujemy i życzymy, by Matka Najświętsza wypraszała jej wiele łask.
W ostatnią sobotę adwentu przeżyłyśmy wspólnotowo spotkanie adwentowe razem z naszą parafialną scholą. Wysłuchaliśmy Słowa Bożego,dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie dobre życzenia. Nie zabrakło skromnego poczęstunku i wspólnego śpiewu.