18 -24 października 2015 r. - TYDZIEŃ MISYJNY

   „Każdy chrześcijanin, włączony przez chrzest do wspólnoty Kościoła, jest powołany, by być misjonarzem i świadkiem”. Niech te słowa św. Jana Pawła II rozbudzą w nas misyjnego ducha i ewangeliczny zapał. W sposób szczególny, w misyjne dzieło, będziemy chcieli się zaangażować w Tygodniu Misyjnym, który rozpoczniemy Niedzielą Misyjną w dniu 18 października 2015 r. Niedziela Misyjna to uprzywilejowany czas, kiedy wierni z różnych kontynentów angażują się, poprzez modlitwy i konkretne gesty solidarności, we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych. W tym dniu, podczas wszystkich Mszy św., modlić się będziemy w intencjach misji. Będzie można złożyć również ofiary materialne na ten cel. Po Mszach św. u przedstawicieli Wspólnoty Misyjnej Paulus będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat „Adopcji Serca”, a także nabyć kalendarze misyjne na rok 2016 oraz różańce misyjne. Misyjne korzenie Żywego Różańca odkrył na nowo ks. abp Fulton Sheen, dyrektor Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary w USA (1950-1966). Pragnął on, aby każdy chrześcijanin modlił się w intencjach całego Kościoła, dlatego każda dziesiątka różańca jest innego koloru i symbolizuje jeden z kontynentów:

   I dziesiątka - kolor zielony - nawiązuje do zieleni afrykańskich lasów – modlimy się za Afrykę,
   II dziesiątka - kolor czerwony - podkreśla kolor skóry Indian – modlimy się za Amerykę,
   III dziesiątka - kolor biały - oznacza kolor skóry Europejczyków – modlimy się za Europę i za Ojca Świętego,
   IV dziesiątka - kolor niebieski - symbolizuje wody Oceanu Spokojnego – modlimy się za Oceanię,
   V dziesiątka - kolor żółty - przypomina ludy Azji – modlimy się za Azję.

   W miesiącu październiku, gdy sięgamy po różaniec, by modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej, pamiętajmy o misjonarkach i misjonarzach. Polecajmy ich Bożej opiece i wypraszajmy dla nich łaskę wiernej realizacji powołania misyjnego. Módlmy się również o nowe powołania misyjne, aby dzieło ewangelizacji mogło odbywać się bez przeszkód i ograniczeń. Misyjny różaniec będzie w naszej Parafii odmawiany w ciągu całego Tygodnia Misyjnego, również w Niedzielę Misyjną o godz. 15.00. Ponieważ chcemy objąć modlitwą naszych braci i siostry w wierze zamieszkujących wszystkie kontynenty – przedstawiciele Wspólnoty Misyjnej Paulus będą prowadzić modlitwę w tym dniu w różnych językach. Zachęcamy gorąco wszystkich Parafian do aktywnego włączenia się, w tym szczególnym czasie, do szczerej modlitwy w intencjach misji.