Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci Maryi


Gwarno i radośnie było w Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny w dniach 25-27 września.Zjchały tu marianki z 67 opolskich parafii rejonu Opole i Kluczbork na swą doroczną pielgrzymkę. Naszą parafię reprezentowało 10 mariaek. Tegoroczna pielgrzymka przebiegała pod hasłem: "Powołani, aby służyć". Najważniejszym punktem pielgrzymki była sobotnia msza św. w bazylice, z udziałem ks. biskupa Rudolfa Pierskały. Ks. biskup zachęcał nas byśmy zrobiły mały kroczek wiary w kierunku Pana Jezusa i zaczęły służyć bliskim. A wzorem służby niech będzie dla nas Maryja, która dobrowolnie oddała swoje życie na służbę Synowi Bożemu. Na zakończenie mszy św. ks. biskup wręczył dyplomy wyróżnionym mariankom. A potem zjadł z nami obiad pod namiotem przed Domem Pielgrzyma. Sobotnia msza św. poprzedzona była modlitwą różańcową przy grocie. W roku życia konsekrowanego modliliśmy się w intencjach 50 zgromadzeń męskich i żeskich. Dla każdego zgromadzenia jedna "zdrowaśka" i balon puszczony do nieba. Sobotnie popołudnie spędziłyśmy w grupach wiekowych, a tematem spotkań było oczywiście powołanie.
W piatek wieczorem obejrzałyśmy piękne przedstawienie pt. "Otwarte serce". Były również godzinki, koronka do Miłosierdzia Bożego, piątkowa i niedzielna Eucharystia w Domu Pielgrzyma. A że marianki to dziewczyny do tańca i do różańca, więc był też pogodny wieczór. Jego echa było słychać w niektórych pokojach do późnej nocy.
Po tych bogatych w przeżycia dniach wróciłyśmy do domu i już czekamy na następną pielgrzymkę.