Światowy Dzień Chorego - Kamilianie w służbie chorym

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest corocznie 11 lutego. Ustanowił go papież Jan Paweł II w dniu 13 maja 1992 roku. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.  W zakładce "Myśli nie tylko na niedzielę" zamieszczony jest tekst Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego. Podobnie jak w minionych latach odprawimy 11 lutego o godz. 9.00 Mszę św. przez wstawiennictwo Najśw. Matki w int. Chorych i Seniorów.
W niedzielę 22 lutego gościć będziemy u nas o. Marka Mańkę - kamilianina, z pochodzącymi z Gruzji nowicjuszami Laszą i Zakrem. Kazania wygłoszone na Mszach św. bedą świadectwem z realizowania charyzmatu posługiwania cierpiącym.
Kamilianie są zakonem powołanym do niesienia pomocy duchowej i cielesnej chorym i ubogim. Składają dodatkowy czwarty ślub służenia chorym nawet z narażeniem życia.
O. Marek Mańka był między innymi kapelanem na oddziale pediatrycznym Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.