Turniej sprawności Dziecka Maryi

     7.05 2011r. odbył się w Leśnicy, w klasztorze  Sióstr Służebniczek, turniej sprawności Dziecka Maryi. Każdego roku odbywa się on pod hasłem " na większą chwałę Boga i cześć Niepokalanej". Nasza liczna, 19- osobow drużyna, pojechała do Leśnicy po raz pierwszy. Turniej rozpoczął się oczywiście mszą św. w klasztornej kaplicy.Została ona odprawiona w intencjach naszych wspólnot parafialnych. Modliłyśmy się również o ducha chrześcijańskiej rywalizacji. Po zakończonej liturgii udałyśmy się do przyklasztornego ogrodu. Tam siostra Leonia zapoznała nas z regulaminem i przebiegiem zawodów. Następnie 23 drużyny przystąpiły do rywalizacji. Najmłodsze dziewczęta rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych (np. rzut piłeczką do kosza, spacer z jajkiem na łyżeczce), gimnazjalistki rozegrały trzy mecze w dwa ognie, a licealistki zmagały się z testem wiedzy o bł. Janie Pawle II. Cała grupa wzięła udział w konkursie piosenki maryjnej. Po skończonych zawodach zasiadłyśmy na łonie natury do wspólnego posiłku. Siostry Służebniczki ugościły nas pysznym bigosem, bułkami i herbatą. Kiedy już wszyscy zjedli, nastąpił moment wyczekiwany - ogłoszenie wyników. Zwycięzka drużyna (niestety, nie nasza) zdobyła puchar przechodni biskupa ordynariusza Andrzeja Czai. My możemy się pochwalić III miejscem w konkursie piosenki maryjnej.