Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Kielczy

Tradycja robienia szopek w czasie Bożego Narodzenia rozpoczął św. Franciszek z Asyżu. W 1223 r. w Greccio zaprezentował razem z pobliskimi mieszkańcami inscenizację wydarzeń z związanych z narodzinami Pana Jezusa. Od tego czasu nierozłącznym elementem grudniowych Świąt jest zwyczaj budowania stajenek. Od wielu lat w Zespole – Szklono Gimnazjalnym w Kielczy, z inspiracji p. katechetki Sylwii Olkuśnik, robione są przez dzieci, w ramach konkursu, przepiękne szopki. W tym roku oddane zostały 22 prace. Istotnym kryterium w ocenie prac jest warunek, aby wszystkie elementy szopki wykonane były własnoręcznie. Niedopuszczalne jest użycie elementów z seryjnej produkcji, np. gotowych figurek, pocztówek, … . W tegorocznej edycji konkursu jurorami są: dr sztuk plastycznych Halina Fleger i plastyk mgr Izabela Karaś. Wszystkim, którzy pomagali dzieciom w wykonaniu tych małych dzieł sztuki, składamy słowa uznania. Zapraszamy do galerii w zakładce Parafia Kielcza, aby podziwiać Szopki Bożonarodzeniowe naszych dzieci.