Adopcja Serca

Szkoła w Dimako (Kamerun), w której pełni posługę 
s. Ilona (karmelitanka). 
Za pośrednictwem programu Adopcja Serca, będziemy mogli między innymi  pomóc jej podopiecznymSzkoła w Dimako (Kamerun), w której pełni posługę 
s. Ilona (karmelitanka).

Za pośrednictwem programu Adopcja Serca, będziemy mogli między innymi  pomóc jej podopiecznym
W rozpoczynającym się Tygodniu Misyjnym pragniemy zachęcić, w miarę możliwości wszystkich Parafian, do otwarcia swoich serc na biedę dzieci „Trzeciego Świata”. Jeżeli czujesz, że chciałbyś pomóc – może właśnie „Adopcja Serca” będzie tym, czego szukasz. Jest to niezwykłe dzieło pomocy sierotom i dzieciom ze skrajnie ubogich afrykańskich rodzin. Jego celem jest uchronienie najbiedniejszych maluchów od śmierci głodowej i chorób oraz zapewnienie im środków na naukę. Przystępując do programu, rodzic adopcyjny zobowiązuje się do niesienia pomocy konkretnemu dziecku znanemu z imienia i nazwiska. Ofiarowując część swojego serca w postaci modlitwy, a także w postaci materialnej (ok. 60-70 zł miesięcznie) możesz uczynić bliźniego szczęśliwym, a może nawet uratować mu życie. Do „Adopcji Serca” można przystąpić również większą grupą – wtedy składana ofiara okazuje się naprawdę niewielka. Jeśli nie jest Ci obojętny los ubogich, głodujących dzieci Afryki, zdecyduj się na ten piękny gest, a Pan Bóg z pewnością będzie Ci błogosławił na co dzień. Szczegółowe informacje na temat adopcji dostępne są na stronie internetowej: www.parafia.kielcza.pl (zakładka: Adopcja Serca) oraz u członków Wspólnoty.