Występ Chóru im. Dürera z Nürnberg

25 lipca o godz. 18.00 wystąpi w naszym kościele Chór Liceum  im. Dürera z Nürnberg. Zespół prowadzi i dyrygować będzie p. Caroline Di Rosa. W imieniu organizatora p. burmistrza Mieczysława Orgackiego, serdeczne zapraszam do wysłuchania pieśni sakralnych na chór.
Pani Caroline przesłała taką informację o Dürerchor aus Nürnberg:
"Dürerchor pod kierownictwem Caroliny Di Rosa istnieje od 2007 roku i jest szczególnym przypadkiem: wprawdzie jest on chórem szkolnym, ale jednak rozszerzenie prób oraz ćwiczeń do 4 godzin tygodniowo (do tego dochodzą dodatkowe próby w wakacje oraz w weekendy w dużej ilości) umożliwiły, że chór ten wmiędzy czasie daje 12 koncertów na rok. W roku szkolnym 2012/2013 odbyły się nawet 22 koncerty! Jego bardzo szeroki repertuar koncertowy z najczęściej 4-ro głosowymi utworami jest o charakterze zarówno sakralnym jak i świeckim i rozciąga się od Renesansu do współczesności. Chór składa się w sumie z 100 śpiewaczek i śpiewaków.
Dzięki wielu koncertom w Niemczech (Nürnberg, Würzburg, Erlangen, Bad Kissingen, Ebern, Schloss Dennenlohe), Austrii, Polsce i we Włoszech oraz nagraniu 2 koncertowych płyt CD, uczniowie mają szanse dalszego rozwoju muzycznego i zdobywania pomocnych doświadczeń.
Pierwsza trasa koncertowa po Polsce odbyła się w marcu 2013 roku – koncerty miały miejsce we Wrocławiu i Opolu. W lipcu 2014 roku chór został zaproszony do Zawadzkiego i Kielczy.
W sezonie 2012/13 w Nürnberg chór brał udział w inscenizacji sztuki teatralnej pt. „Maria Magdalena” autorstwa Friedricha Hebbelsa.
W kwietniu 2014 roku zostal on zaangażowany do współudziału w „Pasji wg. św. Mateusza” (J. S. Bach) w kościele St. Sebald w Nürnberg.
Dürerchor angażuje się również charytatywnie: mniejsze koncerty w domach opieki dla seniorów oraz koncerty charytatywne, na przykład dla Max-Armbrecht-Leukämiehilfe, dla dzieci w Tanzanii oraz dla uczniów w Serbii, są stałą częścią.
 Caroline Di Rosa, urodzona w 1979 r. w Würzburgu, uzyskała w wieku 25 lat we Frankfurcie nad Menem dyplom ukończenia studiów muzycznych na flet z wyróżnieniem. Już w młodym wieku występowała na koncertach jako solistka grając na flecie i fortepianie oraz wygrywała nagrody na konkursach muzycznychw Niemczech. Koncerty z jej byłym ensemble „Il Concerto Arioso“ zaprowadziły ją m.in. do Włoch, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Czech i Polski. Od 2007 roku jestnauczycielką w Dürer-Gymnasium w Nürnberg."