Z Wniebowziętą Matką uwielbiajmy Boga!

W uroczystość Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny  (15 sierpnia) będzie z nami zespół muzyczny „Przecinek”. Zapewni on oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 15.00, a następnie poprowadzi  koncert uwielbienia.  Serdecznie zapraszamy do wspólnoty z  Wniebowziętą Matką, z którą uwielbiajmy Wszechmocnego.
Panu Burmistrzowi oraz Panu Sołtysowi dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.Zespół muzyczny Przecinek powstał w październiku 1998. Okazją do jego założenia  była chęć udziału grupy młodych ludzi w VII Raciborskim Przeglądzie Piosenki Religijnej „Spotkałem Pana”. Niektórzy z tych tworzących pierwszy skład byli wtedy uczniami ostatnich klas szkoły podstawowej. Dzisiaj to studenci i absolwenci szkół wyższych. Wyjechali na studia do odległych zakątków kraju, ale na hasło koncert ściągają do Raciborza. Inni założyli rodziny, ale ciągle pełni zapału i chęci wyśpiewania swych uczuć do Boga zbierają się i ćwiczą, by przygotować kolejny występ.
„Przecinek”  od samego początku prezentuje twórczość promującą wartości chrześcijańskie. Muzyka zespołu to barwna mieszanka rozmaitych gatunków muzycznych oparta przede wszystkim o funky, groove i pop-rock.
Zespół jest laureatem wielu festiwali. Zespół zdobył wiele nagród, m.in.prestiżową nagrodę GRAND PRIX największego w Polsce i Europie Środkowej Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "SONG OF SONGS" 2005 w Toruniu.