KOLĘDA 2021/22 A.D.

W związku z niestabilną i dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju ks. bp Andrzej Czaja podjął decyzję odwołującą kolędę w tradycyjnej formie.
Zamiast odwiedzać parafian w domach, duszpasterze powinni zaprosić wiernych do kościoła na Mszę św., która winna być sprawowana w ich intencji.
W naszej Parafii Msze św. z błogosławieństwem i rozesłaniem kolędowym odprawione będą z udziałem przedstawicieli rodzin:
27 grudnia (poniedziałek) , godz. 18.00 z ul.: Stare i Nowe Osiedle oraz Słoneczna;
28 grudnia, (wtorek) godz.18.00 z ul.: Ks. Wajdy, Topolowa i Nowowiejska;
29 grudnia, (środa), godz. 18.00 z ul. Powstańców;
30 grudnia, (czwartek), godz. 18.00 z ul.: Dobrego Pasterza, Krótka, Mostowa i Zamoście;
2 stycznia, (niedziela), godz. 11.00 z Borowiany i ul. Opolska;
3 stycznia, (poniedziałek), godz. 18.00 z ul.: Leśna, Miarki, Szkolna, Sosnowa i Zielona;
4 stycznia, (wtorek), godz. 18.00 z ul.: Kopernika, Konopnickiej i Dworcowa;
5 stycznia, (środa), godz. 18.00 z ul.: Torowa, Polna, Wiosenna i Chrobrego.

Msze św. z błogosławieństwem kolędowym transmitowane będą na kanale You Tube.

Po powrocie do swoich mieszkań wraz z innymi domownikami odprawcie „liturgię rodzinną”, odmawiając modlitwę, której tekst zabierzecie z świątyni, kropiąc mieszkanie wodą święconą. Oznaczcie również mieszkania poświęconą kredą:
+C+M+B 2022A.D. ( Chrystus mieszkanie błogosławił na 2022 rok Pański).
Woda i kreda poświęcone będą w czasie Mszy św. kolędowej.

Wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie możliwa będzie dla nowych rodzin, oraz tych, którzy chcą poświęcić dom lub mieszkanie. Zgłoszenia przyjmowane będą telefonicznie – 77 4049010 lub e-mailowo: kielcza@opole.opoka.org.pl