9.11 – 15.11. 2020 AD

Poniedziałek, 9 listopada, Poświęcenie Bazyliki na Lateranie

7.00 – Msza św. za ++ o. Henryka Swoboda w rocz. śmierci, m. Helenę, dusze w czyśćcu.
Wtorek, 10 listopada, św. Leona Wielkiego
17.00 – Msza św. za ++ tatę Antoniego Weber w rocz. śmierci, m. Elżbietę, pokr. Weber i Skolik.
Środa, 11 listopada, św. Marcina
7.00– Msza św.  za + mamę w rocznicę urodzin.
11.00 – (w domu) Msza św. z z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 95 urodzin Jadwigi Jaksik.
Czwartek, 12 listopada, św. Jozafata
17.00 – Msza św. szkolna  za ++ ż. Marię Pasieka z okazji urodzin, rodz. Annę i Józefa Michalskich, Bernata Michalski, Kleofasa i Joannę Pasieka, dzidków, ciocie, wujków, kuzynów z pokr. Pasieka, Michalski, dusze w czyśćcu.
Piątek, 13 listopada, św. Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna
7.00 – Msza św. za + Piotra Kucharczyk od parafian z ul. Krótkiej.
17.00 – Msza św. z udziałem  młodzieży za ++ o. Augustyna, m. Marię i Helenę, c. Iwonę, dziadków z obu stron, teściową, ciocię, wujków oraz z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze.
Sobota, 14 listopada, bł. Marii Luizy Merkert
7.00 – Msza św. za + ż. Krystynę Kaliciak.
17.00 – Msza św.  do Miłosierdzia Bożego za ++ m. i o. Krystiana Kciuk, Adelajdę i Gerarda Kciuk.
XXXIII Niedziela Zwykła, 15 listopada 2020 r.
7.30– Msza św.  za ++ Elżbietę Pawellek z okazji urodzin, Marię i Filipa Guzy, pokr.
9.00 – Msza św.  za ++ ż. i m. Helenę Loch w rocz. śmierci.
11.00 –  Msza św. przez wst. św. Katarzyny w int. pracujących, emerytowanych i zmarłych pracowników kolei oraz ich rodzin.
15.00 – Nieszpory.

1. W 241. rocznicę poświęcenia naszego kościoła, wdzięczni za ten dar, będziemy wypowiadali to w najbliższą niedzielę słowami modlitwy: „Ty pozwoliłeś zbudować ten gmach widzialny, w którym otaczasz opieką lud swój pielgrzymujący do Ciebie i dajesz mu znak i łaskę jedności z Tobą.”
    Kiermasz tegoroczny będziemy przeżywali inaczej.
    Najpierw z powodu przepisów epidemicznych:
    „W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2.”
    W związku z tym w naszym kościele nie może być równocześnie więcej niż 18 osób.
    Okazją do liczniejszego uczestnictwa będzie celebrowana o godz. 15.00 Eucharystia w kaplicy cmentarnej na drugim cmentarzu– nagłośnienie obejmować będzie obecnych na cmentarzu.
    Msza Święta o godz. 11.00 transmitowana będzie na youtube.
    W tym dniu odprawimy również: Różaniec na I cmentarzu o godz. 14.00; a następnie o godz. 14.45 na drugim cmentarzu Koronka do Miłosierdzia Bożego.
    Od poniedziałku do soboty adorować będziemy Pana Jezusa w Najsw. Sakramencie pół godziny przed każdą Mszą Świętą – na zakończenie odśpiewamy Suplikacje – Święty Boże, Święty Mocny, Święty, a Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi.
  2. Zyskajmy odpust zupełny dla naszych zmarłych. Dekret Stolicy Apostolskiej: „W tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad, dostosowując warunki do sytuacji pozwalającej zapewnić bezpieczeństwo wiernym”.
  3. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Kwapień Bożena i Martyna, Pasieka Ewelina i Sandra, Hatlapa Agnieszka, Jendrzejek Agnieszka.