30.11 – 6.12. 2020 AD

Poniedziałek, 30 listopada, św. Andrzeja
6.45 – Msza św. rorate -za + tatę w pewnej intencji.
Wtorek, 1 grudnia
17.00 – Msza św. rorate – za ++ rodziców Józefa i Krystynę Świtała.
Środa, 2 grudnia
6.45– Msza św. rorate – za + Marię Balcerzak w 1 rocznicę śmierci.
Czwartek, 3 grudnia, I miesiąca, św. Franciszka Salezego
9.00– Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach. (Proszę poinformować do kogo nie przyjechać)
16.00 – Godzina Święta.
17.00 – Msza św. rorate – za ++ m. Jerzego Szanguleit, rodz. Antoniego i Franciszkę Klim, dziadków Wiktora i Annę Guzy, Stefana i Elżbietę Klim, teśc. Henryka i Adelę Szanguleit, Grażynę Szanguleit, Józefa Klim, Sebalda i Gertrudę Piekacz, Józefa i Marię Kroczek, Szymona Grondes, Norberta Piekacz.
Piątek, 4 grudnia, I miesiąca, św. Barbary
7.00 – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
9.00 – Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska. (Proszę poinformować do kogo nie przyjechać)
18.00 – Msza św. rorate – dla młodzieży za ++ Annę Bartoszek, Katarzynę i Karola Bartoszek, Gertrudę i Wiktora Bartoszek, Katarzynę i Ottona Piechaczek, Marię i Franciszka Spałek, Magdalenę i Pawła Loch oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
Sobota, 5 grudnia, I miesiąca
15.00 – Msza św. rorate – ku czi Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny – z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 85 urodzin Łucji Kciuk oraz za + m. Teodora.
17.00 – Msza św.  za ++ m. io. Jerzego Karpińskiego, jego rodziców, teściów, 2 braci, siostrę z mężem, Marię i Konstantego Giera, Helenę i Alojzego Lebek, Henryka Garczorz, Różę Zwiór, pokr. Karpiński, Guzy i Pogodalla.
II Niedziela Adwentu, 6 grudnia 2020 r.
7.30– Msza św.  w rocznicę śmierci m. o. dz. Manfreda Knopik.
9.00 – Msza św.  za ++ o. Ernesta Kołodziej, m. Paulinę Kołodziej, o. Engelberta Potempa, b. Henryka.
11.00 –  Msza św.  za ++ rodz. Genowefę, Józefa, Konrada i Elżbietę, dziadków z obu stron, wujków, ciocie, b. Jana, Kuzyna Heinza oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
15.00 – Msza św. w int Parafii.

1. Elementami adwentowego czuwania są Msze Święte niedzielne. W naszym kościele nie może być równocześnie więcej niż 18 osób. Msze Święte w każdą niedzielę adwentu, sprawowane będą w sobotę o godz. 15.00 i 17.00 oraz w niedzielę o godz.: 7.30; 9.00; 11.00 i 15.00. Będę się starał, aby uczestniczący w liturgii na dworze nie zmarzli (ubierzcie się też odpowiednio). Msza Święta o godz. 11.00 transmitowana będzie na youtube.  Od poniedziałku do soboty adorować będziemy Pana Jezusa w Najsw. Sakramencie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.W tym czasie jest też sprawowany sakrament pokuty – proszę korzystać już teraz z przedświątecznej Spowiedzi.
  2. Zapraszam na Roraty! oznacza, że niektórzy będą brać udział w tych Mszach Świętych w kościele, a niektórzy za pośrednictwem internetu. Transmisje emitowane będą na kanale youtube. Zadbajmy wtedy o adwentowy wystrój naszych domów – niech towarzyszy Wam roratka, wieniec adwentowy lub zapalony lampion. W kościele nie może zabraknąć obecności dzieci. Mam pomysł, aby kilkoro z dzieci, każdego dnia ktoś inny, uczestniczyło w Roratach.
    Od czwartku w kościele wystawiony jest koszyczek z napisem: Chcę uczestniczyć w Roratach. Wrzucajcie tam papierowe serca z imieniem i nazwiskiem. Pierwsze losowanie 8. dzieci, które zaproszę na poniedziałek,  będzie w niedzielę 29 listopada na Mszy Świętej o godz. 11.00 ( Msza jest transmitowana w internecie). Kolejne losowania odbywać się będą już na Roaratach.
  3. Zakupu świec i opłatków można będzie dokonać w II Niedzielę Adwentu (6 grudnia) po Mszach Świętych  oraz od godz. 14.00 – 15.30 przy dzwonnicy.
  4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Swoboda Maria i Angelika, Piekacz Irena, Młynarczuk Aldona, Chmielorz Gerda, Michali Irena.