30.11– 6.12. 2015 AD

Poniedziałek, 30 listopada, św. Andrzeja
6.45 – Msza św. rorate za ++ ojca w 30 rocz. śmierci, mamę.
11.00 – Msza św., którą odprawią księża ze Zgromadzenia Świętej Rodziny za ++ ks. Henryka Galgana i ks. Krystiana Kampę.
Wtorek, 1 grudnia
6.45 – Msza św. rorate  za + Edeltraudę Koptoń.
Środa, 2 grudnia,
6.45 – Msza św. rorate o zdrowie i błogosławieństwo Boże w int. matki Pelagii.
8.00 –  Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska.
Czwartek,  3 grudnia,I miesiąca, św. Franciszka Ksawerego
17.00 – Msza św. rorate za ++ Annę Bartoszek w rocz.  śmierci, jej rodziców, Katarzynę i Karola Bartoszek, Gertrudę i Wiktora Bartoszek, rodz. Katarzynę i Ottona Piechaczek, Marię  Franciszka Spałek, pokr.
Piątek, 4 grudnia, I miesiąca, św. Barbary
7.00 – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
– Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach.
18.00 – Msza św. rorate dla młodzieży –  za ++ Hildegardę i Waltera Sosgórnik.
Sobota, 5 grudnia, I miesiąca,
7.00 – Msza św. rorate za + o. Waltera.
17.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji  80-tych urodzin Łucji Kciuk oraz za + m. Teodora i rodziców.
II Niedziela Adwentu,  6 grudnia 2015 r. (Kolekta na Seminarium. Przed kościołami w Polsce zbierane będą ofiary dla Kościoła na wschodzie)
7.30 – Msza św. za + Manfreda Knopik w rocz. śmierci.
9.00 – Msza św. za ++ Marię i Alferda Bednarek, ich rodziców, rodzeństwo, pokr.
– Spotkanie dzieci z św. Mikołąjem.
11.00 – Msza św. za ++ o. Wiktora w rocz. śmierci, m. Rozalię, b. Antoniego, dziadków, pokr.
14.30 – Nieszpory adwentowe.
– Opłatek grup parafialnych ( rada parafialna i remontowa, wspólnota „Caritas”, lektorzy, wspólnota „Paulus”), służby kościelnej i  zaproszonych gości.

1. Adwent jest okresem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Nie zapominajmy o tradycyjnie robionych postanowieniach adwentowych. Niech dotyczą one zwłaszcza naszych wad głównych, może: lenistwa, gadulstwa, nieopanowanych nerwów, nadmiernego picia alkoholu… Zapraszajmy siebie również na roraty.
  2. Wybieramy Radę Duszpasterską. Dzisiaj oddajemy swój głos na wybranego kandydata, składając go do koszyczka w prezbiterium.
  3. Dzisiaj o 15.00odprawimy nieszpory adwentowe z błogosławieniem roratek, wieńców i lampionów.
  4. Św. Mikołaj chce odwiedzać dzieci naszej parafii w ich domach. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  5. Marianki zaproszone są na próbę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP w czwartek po roratach.
  6. Już dzisiaj można w zakrystii nabyć opłatki – jest to informacja dla tych , którzy opłatek wysyłają z życzeniami.
  8. „Gość Niedzielny” – 5 zł.
  9. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Wons Gizela i Justyna, Rozwadowska Aneta, Blumer Mirela, Świtała Helena, Lewandowska Kornelia.