29.03 – 5.04. 2021 AD

Wielki Poniedziałek, 29 marca
11.00 – Msza św. pogrzebowa + Henryka Świtały.
18.00– Msza św. o łaskę dobrego przygotowania na przyjęcie sakramentów przez dzieci i rodziny I Komunii Świętej. (uczestniczą dzieci z jednym z rodziców)
Wielki Wtorek, 30 marca
9.00 – Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach. (Proszę poinformować do kogo nie przyjechać)
16.00 – Pierwsza Spowiedź.
18.00 – Msza św. za ++ rodz. Alfreda i Marię Bednarek, ich rodziców, rodzeństwo, pokr. i dusze w czyśćcu cierpiące.
Wielka Środa, 31 marca
9.00 – Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska. (Proszę poinformować do kogo nie przyjechać)
18.00-  Msza św.  za + Mariolę Światłowską w 1 rocz. śmierci.
TRIDUUM MĘKI I ZAMRTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Wielki Czwartek, 1  kwietnia
18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej  – jako podziękowanie za dar Najśw. Sakramentu.
– Przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i czuwanie modlitewne do godz.  22.00.
Wielki Piątek Męki Pańskiej, 2 kwietnia
13.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Uroczysta liturgia ku czci Męki Pańskiej.
– Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00.
Wielka Sobota, 3 kwietnia
9.00 – Rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie.
– od 10.00 adorują dzieci;
– od 14.00 adorują gimnazjaliści i  młodzież.
15.00 – Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej – liturgia ognia, liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (proszę przynieść świece z okapnikami)
– Msza św. w intencjach Rolników  naszej parafii.
Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, 4 kwietnia 2021 r.
(Kolekta na Seminarium Duchowne)
6.00 – Nawiedzenie pustego grobu).
– Msza św. w int. Parafian oraz Gości.
9.00 – Msza św. za ++ rodz. Franciszka i Gertrudę Mania, rodz. Marię i Franciszka Janoszka, b. Józefa i Zygmunta, Teodorę, Romana i Maksymiliana Zientek.
11.00 –  Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze od pracujących za granicą oraz w int. ich rodzin.
14.30 – Nieszpory wielkanocne.
15.00 – Msza św. w int. Parafii.
Poniedziałek Wielkanocny, II dzień świąt, 5 kwietnia
7.30 – Msza św. w intencjach żyjących i ++ członków DFK.
9.00 – Msza św.za ++ m. Rafała Kokoszka, s. Romana.
– Spotkanie dzieci z zajączkiem.
11.00 – Msza św. – za ++ Eryka Jelonek, synów Bogdana i Grzegorza, rodz. Franciszkę, Klarę i Jana Student, Teśc. Annę i Stanisława Jelonek, Jana Grobelnego, siostry, braci, bratowe, szwagrów, siostrzeńców, siostry zakonne i kapłanów z naszej parafii, pokr.
15.00 – Msza św. w int. Parafii.

1. W dni powszednie, pół godziny przed Mszą Świętą,  wystawiany jest Najświętszy Sakrament. W tym czasie jest też okazja do Spowiedzi. Dzisiaj od  godz. 14.00 – 16.00 (będzie spowiadał drugi ksiądz); 29 marca ( Wielki Poniedziałek), godz. 17.00 – 18.00; 30 marca (Wielki Wtorek), godz. 16.00  I Spowiedź;  godz. 17.00 – 18.00; 31 marca (Wielka Środa), godz. 16.00 – 18.00.
  2. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w środę po Mszy św. wieczornej.
  3. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Stefan Irena i Izabela, Pyka Renata, Brykowska Sonia, Opara Brygida, Papaj  Lidia, Rhunke Jolanta. 3 kwietnia – po obrzędach Wielkiej Soboty, starsze dziewczęta.

Drodzy Parafianie!
Jestem blisko Was myślami i z błogosławieństwem, które wypraszam u Pana Boga.

Mamy piękny, obmodlony, ale mały kościół. W zgodzie z dyspozycjami Ministra Zdrowia oraz dekretem ks. Biskupa, które zmieniły limit wiernych w świątyniach (1 osoba na 20 m2), w naszym kościele jednocześnie może przebywać 14 osób.

Trzeba nam z pokorą przyjąć te  niełatwe decyzje w duchu odpowiedzialności za życie i zdrowie własne oraz innych, tym bardziej, że statystyki zachorowań w ostatnich dniach są niepokojące.

Ks. Biskup daje możliwość odprawienia celebracji Wielkiego Tygodnia na placach przykościelnych, gdzie nie obowiązują limity wiernych, a jedynie nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zasada dystansowania się.

W związku z tym  proponuję celebrowanie nabożeństw na placu kościelnym, przy figurze Matki Bożej:
– w Niedzielę Palmową Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00;
– w Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00;
– w Wielki Piątek Liturgia ku czci Męki Pańskiej o godz. 18.00;
– w Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 15.00;
– w Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej  o godz. 18.00.

W razie deszczowej pogody celebracje odbędą się w kościele z wyłącznym udziałem liturgicznej służby ołtarza. Pozostałych parafian zapraszam wtedy do korzystania z transmisji internetowych. Po nabożeństwach w czwartek i piątek będę rozdzielał Komunię Świętą w kościele do godz. 22.00.
Proszę na bieżąco śledzić informacje, które przekazywał będę na stronie parafialnej. Dzielcie się tą wiedzą z tymi, którzy nie mają Internetu.