20.06 – 26.06. 2022 AD

Poniedziałek, 20 czerwca, św. Alojzego
17.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu z procesją.
18.00 –  Msza św.  za ++ Aleksandra i Annę Sopot, Elisabeth, rodz. Różę i Franciszka Pasieka, jego rodziców, Franciszkę i Marię Brol, Rajnharda i Marię Gluck, Karola Staś, Jana i Annę Krawiec, wn. Marka, Franciszka i Emilię Ibrom, Martę i Teodora Piekacz, Helenę i Teodora Sobel, Marię i Wiktora Bartoszek, Marię i Józefa Sopot, ich córki, synów, Józefa i Teresę Gajda, Pawła i Adelajdę Krawiec oraz o błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek, 21 czerwca, Najśw. Maryi Panny Opolskiej
17.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu z procesją.
18.00 –  Msza św. za ++ Rozalię i Franciszka Szaton, Annę i Hieronima Zyzik, , braci Jana i Jerzego, Jadwigę i Mieczysława Śliwińskich, szwagrów Jana i Pawła, pokr. Zyzik i Szaton.

Środa, 22 czerwca
17.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu z procesją.
18.00 – Msza św.  w 30 lat po śmierci Waltera Sosgórnik.

Czwartek, 23 czerwca, Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela
(Błogosławienie wianków)
17.00 – Okazja do spowiedzi przedwakacyjnej dla dzieci, które nie przystąpiły do sakramentu pokuty przed Bożym Ciałem.
17.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Sakramentu z procesją.
18.00 – Msza św. szkolna – za ++ m. Hildegardę Wolan, o. Józefa, teśc. Krystynę i Waltera Rolik, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynów, pokr. Wolan, Rolik.

Piątek, 24 czerwca, Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa
7.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
8.00 – Msza św.  jako podziękowanie za kolejny rok formacji chrześcijańskiej oraz łaski odebrane w roku szkolnymi 2021/22.

Sobota, 25 czerwca, Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny
12.00 – Msza św. w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Julia Kocot i Kamil Stemplewski.
18.00 – Msza św. za ++ Wiktora Ibrom w rocz. śmierci, ż. Łucję, pokr.
– za + Huberta Jarzyna w 30 dni po śmierci.

XIII Niedziela, 26 czerwca 2022r.
7.30 – Msza św.  za ++ mamę Marię Kroczek, o. Józefa, dziadków z obu stron, Antoniego i Franciszkę Klim, Zebalda i Gertrudę Piekacz, Józefa i Magdalenę Werner, Adolfa Kroczek, Jadwigę i Joachima Dudek, Manfreda Kroczek, jego rodziców, pokr. Chowaniec, Guzy, Kroczek, Smieszkol i Kaliciak.
9.00 – Msza św. do Miłosierdzia Bożego o łaskę życia wiecznego dla kochanego męża, ojca i dziadka Piotra Burek, mamę, babcię Annę, ojca, dziadka Jana Kokot, dusze opuszczone.
11.00 –  Msza św. za + Janinę Kret w 1 rocz. śmierci.
15.00 – Nieszpory.
– Zmiana tajemnic różańcowych.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam dzisiaj o godz. 15.00, a w kolejne dni do czwartku na nabożeństwa ku czci Najśw. Sakramentu z procesją. Gorące podziękowanie za dane w Boże Ciało świadectwo wiary – piękne ołtarze, ozdobienie trasy i zaangażowany udział w procesji.

2. W czwartek po Mszy św. zapraszam ministrantów na spotkanie przedwakacyjne.

3. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców na Górze św. Anny. Suma celebrowana będzie o godz. 10.00.

4. Organizowany jest w dniach od 8 – 11 sierpnia (od poniedziałku do czwartku) wyjazd dla marianek i ministrantów do: Torunia, Gdańska, Jastrzębiej Góry, Gdyni, Sopotu i Malborka. Ponieważ są wolne miejsca w autokarze i w domu rekolekcyjnym, w którym będziemy nocowali jest możliwość wyjazdu z nami, za pełną odpłatnością – informację podaję w szczególności dla rodziców oraz kolegów i koleżanek ministrantów i marianek. Gdy będą wolne miejsca również dla innych zainteresowanych. Spotkanie organizacyjne dla udających się na wycieczkę będzie 29 czerwca (środa) po Mszy św. wieczornej.

5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Gadomska Beata, Jędrysik Danuta, Sankowska Paulina, Kozub Elwira, Justyna i Wiktoria, Zielonka Ewelina.