20.04– 26.04 2020 AD

Poniedziałek, 20 kwietnia
7.00 – Msza św. za++ rodz. Pawła i Katarzynę Chmielorz, Romana Michalik, b. Joachima, Rafała Chmielorz, dziadków z obu stron, pokr. Chmielorz, Kołodziej, i Michalik.
Wtorek, 21 kwietnia
18.00 – Msza św. przez wst. św. Zelii i Ludwika Martin (rodziców św. Teresy z Lisieux) o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony – z udziałem jednego z rodziców dzieci pierwszokomunijnych. (Transmisja internetowa)
Środa, 22  kwietnia
7.00 – Msza św.za ++ m. Hildegardę Swoboda, o. Franciszka, brat. Marię, rodz. Annę i Ryszarda Płaczek, pokr.
Czwartek, 23 kwietnia, św. Wojciecha
18.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo oraz za ++ rodz. Kleofasa i Joannę Pasieka, ich s. Jana, synową Marię, rodz. Annę i Jana Krawiec, wn. Marka.
Piątek, 24 kwietnia
18.00 – Msza św. za + Florentynę i Władysława Sztancel, Władysława Krawczyka, bratową Helenę.
Sobota, 25 kwietnia, św. Marka
7.00 – Msza św. za ++ o. Albrechta, chrześniaka Adama, pokr.
15.00 – Msza św. w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Maria Kokoszka i Józef Fus.
17.00 – Modlitwa o urodzaje. (Transmisja internetowa)
18.00 – Msza św. w rocz. śmierci za ++ m. Elżbietę Boronowską, o. Piotra, b. Franciszka Boronowskiego, s. i m. Waldemara i Engelberta Ciupka.
III Niedziela Wielkanocna, 26 kwietnia 2020 r.
7.30 – Msza św. za ++ m. Piotra Zuber, jego rodziców, siostry, braci, szwagrów, dziadków z obu stron, pokr. Zuber, Szymoś i Morcinek, Joannę i Pawła Student, Różę i Bernarda Maleska oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
9.00 – Msza św. za++ z rodzin Ślimak i Czyrnek.
11.00– Msza św. za ++ rodz. Karola i Katarzynę Bartoszek. (Transmisja internetowa)
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Msza Święta ku czci Miłosierdzia Bożego z udziałem orkiestry (bez instrumentów) oraz bliskich. (Transmisja internetowa)

„Dziękuję Bogu mojemu, ilekroć was wspominam, zawsze w każdej modlitwie, zanosząc ją z radością za was wszystkich.(…)
Bóg jest mi świadkiem, jak gorąco tęsknię za wami wszystkimi [ożywiony] miłością Chrystusa Jezusa.” Filip 1,3.8

Słowa św. Pawła z Listu do Filipian trafnie oddają, co dzieje się w mojej duszy.
Jesteśmy już spragnieni wspólnotowego uczestnictwa w Mszach Świętych i innych nabożeństwach. Jednak oczekiwany przez nas powrót do normalności odwleka się.

Wciąż musimy podawać się zarządzeniom ks. bpa Ordynariusza. Pełny tekst znajdziemy na stronie internetowej: www.diecezja.opole.pl

Poniżej niektóre z przepisów, dopasowane do naszej parafii:

Od dnia 20 kwietnia obowiązuje nowe rozporządzenie dotyczące ilości osób biorących udział w zgromadzeniach liturgicznych. Przepisy podają przelicznik: 1 osoba na 15 m2. W związku z tym w naszym  kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 20 osób. W Mszach Świętych niech uczestniczy 15 wiernych zaproszonych przez rodzinę, która zamówiła intencję oraz pełniący posługę liturgiczną.
W przylegających do kościołów placach i parkach nie obowiązuje przelicznik podany wyżej, lecz zasada dystansowania się, zgodnie z którą znajdujące się tam osoby powinny przebywać w odległości minimum ok. 2 m od siebie.

Wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego oraz w ich otoczeniu częścią odzieży, maską, maseczką bądź przyłbicą także podczas trwania obrzędów liturgicznych. Dotyczy to również usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie duchowni i to tylko w trakcie sprawowania kultu religijnego. Przystępując do Komunii św. wierni winni odsłonić usta, nie dotykając zewnętrznej części elementu ochronnego. Na cmentarzach obowiązuje zasada dystansowania się także poza ceremoniami pogrzebowymi.

Kościół jest otwarty w ciągu dnia, nie może jednak przebywać w nim więcej jak 20 osób równocześnie.

Od 26 kwietnia niedzielne Msze Święte odprawiane będą w zwykłym porządku (7.30; 9.00;11.00) oraz dodatkowo po koronce do Miłosierdzia Bożego.

W niedziele oraz ciągu tygodnia w godz. 15.00 – 18.00 wystawiony będzie Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, adorujących proszę o respektowanie przepisu – w świątyni tylko 20 osób.

Okazja do Spowiedzi będzie pół godziny przed Mszami Świętymi oraz w godzinach 14.30 – 14.55 oraz 17.30-17.55.

Komunia Święta rozdzielana będzie: W niedzielę – o godz. 16.00; 17.00; 18.00. W tygodniu – po Koronce do Miłosierdzia Bożego oraz o 17.55.

Sytuacja w związku z epidemią jest dynamiczna. Zamieszczone poniżej informacje mogą się zmienić, gdy otrzymamy nowe zalecenia od Ministra Zdrowia oraz naszego Biskupa.

Jeżeli mogę pomóc lub macie jakieś pytania czekam: telefon: 774049010; e-mail; kielcza@opole.opoka.org.pl
Niech dobry Bóg Was wszystkich prowadzi, strzeże i + błogosławi!
Wasz proboszcz ks. Jan

Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Trojok Małgorzata, Kierysz Halina, Pietrucha Ewa, Kroczek Klaudia, Górzańska Gabriela.