17.05 – 23.05. 2021 AD

Poniedziałek, 17 maja
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św.  za ++ m. Hildegardę Knoppik, rodz.  Marię i Franciszka Plaszczyk, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynkę Helenę, kuzyna Jerzego, szwagra Ignacego, pokr. Plaszczyk, Knoppik oraz o błogosławieństwo w rodzinie.

Wtorek, 18 maja
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św. za + męża Tomasza Skutela.

Środa, 19 maja
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św.  za ++ rodz. Gertrudę i Józefa Adamczyk, b. Gerarda, o. Karola Jędrysik, pokr.

Czwartek, 20 maja
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św.  szkolna – za ++ Agnieszkę i Jana Szołtysik.

Piątek, 21 maja, św. Jana Nepomucena
16.45 – Spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św.  z udziałem młodzieży -za ++ Annę Pilarską w rocz. śmierci, jej rodziców Rozalię i Wiktora.

Sobota, 22 maja
16.00 – Msza św. w int. rodziny Gomolla z okazji roczku syna Eryka.
17.30 – Nabożeństwo majowe.
18.00 – Msza św. za + Ireneusza Szady w 1 rocz. smierci.

Niedziela – Zesłanie Ducha Świętego, 23 maja  2021 r.

7.30 – Msza św.  za ++ m. Paulinę Kołodziej, o. Ernesta
9.00 – Msza św. przez wst. Najśw. Matki w intencji naszych Matek.
11.00 – Msza św. za + Annę Panchyrz w 1 rocz. śmierci.
14.30 – Nabożeństwo majowe.
15.00– Msza św. o dar życia wiecznego dla + Jana Giera od rodziny Mazur.

1. Bierzmowanie młodzieży z klas I i II szkoły ponadpodstawowej odbędzie się 24 maja przy kościele Świętej Rodziny w Zawadzkiem. W uroczystości brać będą udział kandydaci, ich rodzice oraz świadek. O szczegółach poinformuję kandydatów na spotkaniu formacyjnym w najbliższy piątek o godz. 16.30.
  2. Ubikacja parafialna w budynku byłej poczty uruchomiona będzie w najbliższym czasie. Do tego momentu proszę korzystać z WC na parkingu przy cmentarzu ( otwarta będzie w czasie nabożeństw w niedzielę  i święta).
  1. Do Bożego Ciała pozostało trochę czasu, aby jednak spokojnie można było przygotować wystrój trasy i ołtarze, zapoznam z trasą tegorocznej procesji: przechodzić będziemy ul. Ks. Wajdy, Polną, dróżką obok p. Stefan, Wajdy.  Ołtarze ustawione będą obok posesji: p. Wieszołek, Kieryś, Boronowscy (pomagają ustawić mieszkańcy ul. Torowej i ks. Wajdy), p. Wyrwich, Pyka (pomagają ustawić mieszkańcy ul. Powstańców), na rozwidleniu ul. Polnej i ks. Wajdy (pomagają ustawić mieszkańcy ul. Stare i Nowe Osiedle, Słonecznej, oraz Opolskiej), przy krzyży na parkingu (ustawiają mieszkańcy okolicy dworca oraz ministranci i marianki).
  2. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Maśnica Natalia, Czernicka Danuta, Janik Urszula, Gałaszewska Sylwia i Patrycja, Błaszko Agnieszka.