16.11 – 22.11. 2020 AD

Poniedziałek, 16 listopada, Poświęcenie Katedry w Opolu
7.00 – Msza św. za ++ z rodzin Czanguleit i Karoń.
Wtorek, 17 listopada, św. Elżbiety
17.00 – Msza św.  za ++ Franciszka i Różę  Pasieka, Annę i Aleksandra Sopot, Jerzego Danysz.
Środa, 18 listopada, bł. Karoliny
7.00 – Msza św. za ++  Augustę i Jerzego Majnusz.
Czwartek, 19 listopada
17.00 – Msza św. szkolna za ++ m. Gertrudę i Alfreda Kurek, s. Renatę Grzywocz, dziadków Teodora i Konstantynę Sopot, pokr.
Piątek, 20 listopada, św. Rafała Kalinowskiego
7.00 – Msza św. za + Helenę Kudlek od Róż Różańcowych.
17.00 – Msza św.  z udziałem młodzieży – za ++ rodz. Anielę i Adolfa Michali, ich synów, m. Henryka Ludwig, jego rodziców, ich córkę.
Sobota, 21 listopada, Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny
15.00 – Msza św.  z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji  Złotego Jubileuszu Małżeńskiego Elżbiety i Sylwestra Jacek.
17.00 – Msza św. za + Rozalię Pilarską w 1 rocznicę śmierci.
Niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 22 listopada 2020 r.
7.30 – Msza św. za ++ m. Helenę Swoboda  w rocz. śmierci, o. Henryka, pokr.
9.00– Msza św. za ++ ojca Stefana Skandy w rocz. śmierci, m. Różę, dziadków.
11.00– Msza św. w int. Parafian.
15.00 – Nieszpory ku czci Chrystusa Króla.

1. Kolejną niedzielę przeżywać będziemy inaczej.
    „W kościołach czy kaplicach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2.”
    W związku z tym w naszym kościele nie może być równocześnie więcej niż 18 osób.
    Okazją do liczniejszego uczestnictwa będzie celebrowana o godz. 14.00 Eucharystia przy figurze fatimskiej na placu kościelnym.

Msza Święta o godz. 11.00 transmitowana będzie na youtube.

Od poniedziałku do soboty adorować będziemy Pana Jezusa w Najsw. Sakramencie pół godziny przed każdą Mszą Świętą – na zakończenie odśpiewamy Suplikacje – Święty Boże, Święty Mocny, Święty, a Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi.

1. Zyskajmy odpust zupełny dla naszych zmarłych. Dekret Stolicy Apostolskiej: „W tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad, dostosowując warunki do sytuacji pozwalającej zapewnić bezpieczeństwo wiernym”.
  2. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Kocot Aneta i Julia, Dombrowska Maria, Gabryś Dorota, Wyrwich Sylwia, Sikora Brygida