16.02– 22.02. 2015 AD

Poniedziałek, 16 lutego
7.00  – Msza św. za + Gertrud Hampel od sąsiadów z ul. Powstańców.
-Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00 do 17.00
Wtorek, 17 lutego
17.00 – Msza św.za ++ rodz. Krystynę i Huberta Kocot.
-Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00 do 17.00
Plan adoracji w poniedziałek i wtorek:
– 8.00 – Stare i Nowe Osiedle, Wiosenna i Słoneczna
– 9.00 – ul. Ks. Wajdy i Torowa
– 10.00– ul. Topolowa i Nowowiejska
– 11.00 – ul. Dobrego Pasterza, Polna i Chrobrego;
 12.00 – ul. Leśna, Miarki, Sosnowa, Szkolna i Zielona;
 13.00 – Borowiany, ul. Powstańców, Opolska;
 14.00 – ul. Zamoście, Mostowa, Krótka, Dworcowa, Kopernika i Konopnickiej;
– 15.00 – dzieci przedszkolne i ze  szkoły podstawowej ;
–  16.00 – gimnazjaliści i młodzież.
(Okazja do Spowiedzi: dla dzieci z szkoły podstawowej w poniedziałek od 15.30; dla gimnazjalistów i młodzieży we wtorek od 16.30.)

OKRES WIELKIEGO POSTU
Środa Popielcowa, 18 lutego
(Posypanie głów popiołem)
7.00 – Msza św. za ++Danutę Serzysko w rocz. śmierci, rodziców z obu stron.
9.00 – Msza św. za + ciocię Joannę, jej rodziców, rodzeństwo, pokr.
17.00 – Msza św. za + Józefa Gajda od sąsiadów z ul. Topolowej i Nowowiejskiej.
Czwartek, 19 lutego
16.30 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.
17.00 – Msza św. szkolna za + Klausa Maśnica.
Piątek,  20 lutego
7.00 – Msza św. za + Wilhelma Ibrom.
17.00 –  Msza św.  z udziałem młodzieży za + Pawła Maroń w 3 rocz. smierci, pokr. Maroń,Sladek i Żyłka.
– Droga Krzyżowa.
– Spotkanie Wspólnoty Misyjnej „Paulus”.
Sobota, 21 lutego
15.00 – Msza św. z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji  80 urodzin Elżbiety Razim.
17.00 – Msza św.  za ++ m. Otylię Czaja w rocz. śmierci, poległego o. Pawła, s. Hildegardę, Piotra i Matyldę Haberla, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynki i kuzynów z pokr. Czaja i Serafin.
I Niedziela Wielkiego Postu, 22 lutego  2015 r.
(Na Mszach gościć będziemy u nas o. Marka Mańkę – kamilianina,  z pochodzącymi z Gruzji nowicjuszami Laszą i Zakrem. Kazania wygłoszone na Mszach św. będą świadectwem z realizowania charyzmatu posługiwania cierpiącym.
O. Marek był między innymi kapelanem na oddziale pediatrycznym Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Kamilianie są zakonem powołanym do niesienia pomocy duchowej i cielesnej chorym i ubogim. Składają dodatkowy czwarty ślub służenia chorym nawet z narażeniem życia.)
7.30 – Msza św. za ++ rodz. Anastazję i Stanisława Szołtysik, o. Pawła Pasieka, ich rodziców, rodzeństwo, pokr.
9.00 –  Msza św. za ++ Adolfa Loch, pokr.
11.00 – Msza św. za ++ Rozalię Skolik w rocz. śmierci, rodz. Marię i Antoniego Skolik, b. Franciszka, rodz. Marię i Józefa Świtała, b. ks. Pawła, szw. Antoniego Weber, pokr. oraz o błogosławieństwo w rodzinie Lewandowskich z okazji Chrztu Marcina.
14.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

1. Dzisiaj o godz. 14.30 początek Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. Jutro i we wtorek adorować będziemy Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie od 8.00 do 17.00. W czasie rozmowy ze Zbawicielem  niech pojawią się postanowienia wielkopostne, które w środę popielcową złożymy na ołtarzu. W poniedziałek po adoracji spotkają się na probostwie lektorzy.
  2. Dzisiaj po raz kolejny otwieramy się prez modlitwę na łaski, które mogą nam pomóc w uświęcaniu naszych małżeństw i rodzin. Serdeczne witam ks. Marcina Marsollka i proszę o podzielenie się mądrością na temat uzależnień. O 16.00w naszej szkole ks. Marcin przedstawi prezentację pt „Wpływ multimediów na dzieci i młodzież” – zapraszam w  imieniu Parafii oraz Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Kielczy.
  3. Posypanie głowy popiołem będzie znakiem mojego otwarcia w nawróceniu na Boga. Duchowej przemianie pomagać będą: postanowienia wielkopostne, uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych.
  4. W środę  popielcową obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.
  5. Ministranci i kandydaci spotkają się w czwartek  o godz. 17.30, marianki w sobotę o godz. 10.00.
  6. „Gość Niedzielny” – 5 zł.
  7. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni : Zielonka Ewelina, Marczuk Anna, Wyrwa Ewelina, Kołodziej Gabriela, Gomoła Małgorzata, Szkop Daniela, Nowak Daniela.