14.12 – 20.12. 2020 AD

Poniedziałek, 14 grudnia
6.45 – Msza św. rorate za ++ rodz. Rudolfa i Rozalię Pampuch.
Wtorek, 15 grudnia
17.00 – Msza św. rorate – za ++ m. i o. Henryka, rodziców, rodzeństwo, pokr.
Środa, 16 grudnia,
6.45 – Msza św. rorate  – za ++ m. Elżbietę Weber w rocz. śmierci, tatę Antoniego, pokr. Skolik i Weber.
Czwartek, 17 grudnia
17.00 – Msza św. rorate –  do Miłosierdzia Bożego za ++ teśc. Kleofasa i Paulinę, pokr.
Piątek,  18 grudnia
7.00 – Msza św. za + Franciszka Polorz od parafian z ul. Miarki.
18.00 – Msza św. rorate dla młodzieży za + Reinholda Jeziorowskiego w 1 rocz. śmierci.
Sobota, 19 grudnia
15.00 – Msza św.  – za + Irmgardę Garbas w rocznicę śmierci..
17.00 – Msza św. za ++ m. i o. Jana Sopot, jego rodz. Jadwigę i Pawła Sopot, b. Stefana i Annę, Jana Brol, rodz. Jadwigę i Wilhelma Stach, wujka Teodora Serafin, Martę, Jerzego i Jana Szaton, pokr. oraz o zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie.
IV Niedziela Adwentu, 20 grudnia 2020 r.
7.30 – Msza św. za ++ rodz. Adelajdę i Pawła Giera.
9.00 – Msza św. w rocz. śmierci za ++ s. Waldemara i m. Engelberta Ciupka, rodz. Elżbietę i Piotra Boronowskich.
11.00 – Msza św. za ++ Pawła i Jadwigę Pietruszka, Jadwigę i Pawła Wieszołek.
15.00 – Msza św. w int Parafii.
15.45 – Przełamanie się opłatkiem z grupami parafialnymi. W kościele obecny przedstawiciel: Rady Parafialnej, Rady Gospodarczej,  Wspólnoty „Caritas”, Wspólnoty Lektorów, Wspólnoty „Paulus”, Scholi „Gaudium”, Organistów, Orkiestry,  Psałterzystek, Marianek, Ministrantów, Szafarzy Komunii, Kościelnych, Katechetów, dbających o strojenie kościoła, zabiegających o czystość paramentów liturgicznych, dbających o techniczną stronę obiektów parafialnych, dbających o dom parafialny…Spotkanie transmitowane będzie na youtube.

1. Elementami adwentowego czuwania są Msze Święte niedzielne. W naszym kościele nie może być równocześnie więcej niż 18 osób. Msze Święte w każdą niedzielę adwentu, sprawowane będą w sobotę o godz. 15.00 i 17.00 oraz w niedzielę o godz.: 7.30; 9.00; 11.00 i 15.00. Będę się starał, aby uczestniczący w liturgii na dworze nie zmarzli (ubierzcie się też odpowiednio). Msza Święta o godz. 11.00 transmitowana będzie na youtube.  Od poniedziałku do soboty adorować będziemy Pana Jezusa w Najsw. Sakramencie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W tym czasie jest też sprawowany sakrament pokuty – proszę korzystać już teraz z przedświątecznej Spowiedzi.
  2. Okazja do Spowiedzi: Piątek, (18 grudnia), godz. 16.00- 17.00 dzieci klas IV-VII; 17.00 – 17.50  młodzież ; Sobota, (19 grudnia), godz. 16.00 – 16.50;Niedziela (20 grudnia), godz. 14.00 – 15.00 (będzie spowiadał drugi ksiądz).
  3. Zapraszam na Roraty! oznacza, że niektórzy będą brać udział w tych Mszach Świętych w kościele, a niektórzy za pośrednictwem internetu. Transmisje emitowane będą na kanale youtube. Zadbajmy wtedy o adwentowy wystrój naszych domów – niech towarzyszy Wam roratka, wieniec adwentowy lub zapalony lampion.
  4. Planuję stworzenie archiwum ze zdjęciami w  formacie cyfrowym. Jeżeli ktoś dysponuje czasem i potrafiłby zeskanować powierzone mu zdjęcia i dokumenty, proszę o kontakt ze mną.
  5. „Drogi do nieba” dzieci pierwszokomunijnych będę poświęcał po każdej Mszy św. dzisiaj, przez cały tydzień i w przyszłą niedzielę. Proszę, aby dziecko z rodzicem podeszło do zakrystii.
  6. Opłatki można nabyć  po nabożeństwach w zakrystii.
  7. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Bienwald Weronika, Świtała Ewelina, Moy Łucja, Kubitza Beata, Musioł Natalia Macioszek Grażyna.