11.04 – 18.04. 2022 AD

Wielki Poniedziałek, 11 kwietnia
7.00 – Msza św.  za + Agnieszkę Wind od Róż Różańcowych.

Wielki Wtorek, 12 kwietnia
18.00 – Msza św.  za ++ Wiktora Glowania, rodz. Nikodema i Marię Świerzy, pokr. Glowania i Świerzy.

Wielka Środa, 13 kwietnia
17.00 – Okazja do Spowiedzi.
17.30 – Różaniec w int. rodzin naszej parafii.
18.00 – Msza św. o uświęcenie rodzin, o uzdrowieni relacji małżeńskich i rodzinnych oraz o dobre rozeznanie powołania życiowego  i nieprzypadkowy wybór męża i żony

TRIDUUM PASCHALNE MĘKI I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Wielki Czwartek, 14 kwietnia
18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej  – jako podziękowanie za dar Najśw. Sakramentu w I rocznicę przyjęcia Komunii św.
– Przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i czuwanie modlitewne do godz.  22.00.

Wielki Piątek, 15 kwietnia
13.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Uroczysta liturgia ku czci Męki Pańskiej.
– Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00.

Wielka Sobota, 16 kwietnia
9.00 – Rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie.
– od 10.00 adorują dzieci;
– od 14.00 adoruje młodzież
15.00 – Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.
18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej – liturgia ognia, liturgia słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (proszę przynieść świece z okapnikami – poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych)
– Msza św. w intencjach Rolników  naszej parafii.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, 17 kwietnia 2022r.
6.00 – Procesja rezurekcyjna.
– Msza św. w int. Parafian oraz Gości.
9.00 – Msza św. za ++ rodz. Franciszka i Gertrudę Mania, rodz. Marię i Franciszka Janoszka, b. Józefa, Teodorę, Romana i Maksymiliana Zientek.
11.00 –  Msza św. za + Annę Posmyk w 1 rocz. śmierci.
15.00 – Nieszpory wielkanocne.

Poniedziałek Wielkanocny, 18kwietnia
7.30 – Msza św.  ( w j. niemieckim) w intencjach żyjących i ++ członków DFK.
9.00 – Msza św. za ++ rodz. Katarzynę i Karola Bartoszek, Różę i Wilhelma Wyrwich.
– w 30 dni po śmierci Damiana Wyrwich.
– Spotkanie dzieci z zajączkiem.
10.45 – Procesja wielkanocna.
– Msza św.  o dar nieba dla ++ rodz. Marii i Eryka Bartoszek, dziadków, Jerzego Garcorz, Joachima Czech, ++ z pokr. Bartoszek, Garcorz, Graczyk i Bogdol.

1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawimy o godz. 15.00.
  2. Jak co roku Parafialny Zespół „Caritas” otworzył w zabytkowej chacie kram wielkanocny z: ciastem, barankam, zajączkami – zapraszamy na obfite zakupy.
  3. W piątek po Drodze Krzyżowej i w sobotę o godz. 8.00 próby liturgii dla ministrantów. Lektorów i psałterzystki biorących udział w Triduum Paschalnym proszę o kontakt ze mną. Marianki spotkają się we wtorek o godz. 17.00.
  4. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, w Wielką Sobotę wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Drischel Justyna, Pallach Danuta, Spałek Małgorzata, Trojok Małgorzata, Kierysz Halina, Giebel Jolanta, Pietrucha Ewa. W Wielką Sobotę po Liturgii Wigilii Paschalnej proszę, aby wysprzątały kościół starsze dziewczęta.