1.08 – 7.08. 2022 AD

Poniedziałek, 1 sierpnia, św. Alfonsa
7.00 –  Msza św.  za ++ m. Helenę Sobel z ok. urodzin, o. Teodora, s. Teresę, Józefa Gajda, b. Antoniego, Magdalenę Sobel, m. Józefa Brol, jego rodziców, pokr.

Wtorek, 2 sierpnia
12.00 – Msza św. w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Melania Bartoszek i Damian Cieślik.

Środa, 3 sierpnia
7.00 – Msza św.  za dusze w czyśćcu cierpiące.
– w 30 dni po śmierci Andrzeja Habryka.

Czwartek, 4 sierpnia, I miesiąca, św. Jana Marii Vianeya
9.00 – Odwiedziny Chorych na ul.: Ks. Wajdy, Torowej,  Powstańców, Zielonej, Miarki, Leśnej, Mostowej, Krótkiej, Zamościu i Borowianach. (Proszę poinformować do kogo nie przyjechać)
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Godzina Święta.
16.00 – Msza św.  z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 70 urodzin Józefa Kluba.

Piątek, 5 sierpnia, I miesiąca
7.00 – Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Róż Różańcowych.
9.00 – Odwiedziny Chorych na ul: Dobrego Pasterza, Opolskiej, Stare i Nowe Osiedle, Kopernika, Chrobrego, Konopnickiej,  Dworcowa, Polna, Topolowa i Nowowiejska. (Proszę poinformować do kogo nie przyjechać)
18.00 – Msza św. za ++ tatę Huberta Kocot w rocz. śmierci, mamę Krystynę.

Sobota, 6 sierpnia, I miesiąca, święto Przemienienia Pańskiego
12.00 – Msza św. w czasie której udzielą sobie sakramentu małżeństwa Marzena i Bogusław Marcinkowscy.
18.00 – Msza św. za ++ rodz. Hieronima i Klarę Kulik, ż. Janinę, teśc. Antoniego i Julię Kaliciak.

XIX Niedziela, 7 sierpnia 2022r.
7.30 – Msza św.  ( w języku niemieckim) za + Henryka Joszko od parafian z ul. Topolowej i Nowowiejskiej.
9.00  – Msza św. do Miłosierdzia Bożego za ++ Tomasza i Franciszkę Guzy, s. Emilię, braci Joachima i Antoniego, męża Engelberta Potempa, s. Henryka, teściów, pokr.
– Pielgrzymka motocyklistów na Górę św. Anny. 9.10– Zbiórka przy kaplicy św. Jana Nepomucena, a następnie pożegnanie i błogosławieństwo na rozpoczęcie pielgrzymki  o godz. 9.45, na parkingu, na wprost wejścia do kościoła.
11.00 –  Msza św. za + Marka Kosytorza od parafian z ul. Polnej.
15.00 – Nieszpory.

1. Przypominam o wycieczce do Gdańska i w okolice. Wyjazd 8 sierpnia o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. Gdyby ktoś z marianek lub ministrantów chciałby jeszcze dołączyć, zgłoszenia przyjmuję do dzisiejszych nieszporów (ostateczny termin). Proszę, aby podpisaną przez rodziców zgodę na udział w wycieczce, wrzucić do skrzynki na listy na probostwie (w najbliższych dniach). Kto nie ma formularza, taki można zabrać z zakrystii.

2. Odpust „Porcjunkuli” można zyskać 2 sierpnia lub w niedziele poprzedzającą i następującą, w każdym kościele, pod zwykłymi warunkami.

3. W dniach 15-20 sierpnia odbywać się będzie Piesza Pielgrzymka Opolska. Zgłoszenia przyjmowane są w parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem.

4. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Kulik Agnieszka, Chmielorz Marzena i Emilia, Michali Ilona, Strzelczyk Monika i Wiktoria.