Duszpasterze parafii

Proboszcz:

ks. mgr Jan Wypior

Data święceń: 1982-05-16



 






Pełnione funkcje:

  • 1982-06-07 - 1985-08-28 - wikariusz - Gogolin, Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • 1985-08-28 - 1988-08-27 - wikariusz - Bytom, św. Jacka,
  • 1988-08-27 - 1990-08-27 - wikariusz - Kędzierzyn-Koźle, św. Mikołaja,
  • 1990-08-27 - 1995-07-10 - proboszcz - Kamiennik, św. Andrzeja Apostoła,
  • 1990-08-27 - 1995-07-10 - proboszcz - Goworowice, Nawiedzenia NMP,
  • 1995-07-10 - nadal - proboszcz - Kielcza, św. Bartłomieja Apostoła,
  • 2005-08-23 - 2010-07-12 - wicedziekan - Zawadzkie.
 
Tytuły honorowe:
  • 2007-05-14 - dziekan honorowy
  • W roku 2012 został wyróżniony przez Burmistrza Zawadzkiego za działalność na rzecz rozwoju myśli obywatelskiej, kultury i tradycji oraz samorządności, otrzymał wówczas pamiątkową statuetkę. Za przyznaniem tego wyróżnienia wnioskowały wszystkie działające na terenie Kielczy organizacje. Ksiądz Proboszcz podkreslił w swoim wystąpieniu, że to wyróżnienie jest dla wszystkich z którymi nie tylko w Kielczy, ale w całej gminie współdziałamy, aby ta gmina była społecznością obywatelską. Podziękował też wszystkim z którymi współpracował.
 
Księża pomagający:
 
W okresie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego: ks. dr Piotr Tarlinski

Data święceń: 1982-05-16
 

 








Pełnione funkcje:

  • 1994-09-12 - nadal  - pracownik naukowy - Wydział Teologiczny UO,
  • 1982-06-07 - 1984-08-25 - wikariusz - Bytom, św. Barbary,
  • 1984-08-25 - 1989-07-04 - student na studiach specjalistycznych - Katolicki Uniwersytet Lubelski,
  • 1989-07-04 - 1994-09-12 - wykładowca - Wyższe Seminarium Duchowne Śląska Opolskiego w Nysie-Opolu,
  • 2004-07-01 - 2008-06-21 - dyrektor Diecezjalnego Radia PLUS Opole - Instytucje diecezjalne.
Tytuły honorowe:
  • 2007-05-14 - radca duchowny
 
W okresie Świąt Bożego Narodzenia: Ks. Jacek Pilch MSF

Data święceń: