V Turniej Dzieci Maryi

Ciemne chmury przykrywały niebo 2 czerwca, gdy wyjeżdżałyśmy z Kielczy na turniej Dzieci Maryi. Gdy dojeżdżałyśmy do Leśnicy zaczął padać deszcz. Leśnickie Siostry Służebniczki witały nas serdecznie i zaprosiły do kaplicy na mszę św. Tak właśnie, mszą św., rozpoczął się V Turniej Dzieci Maryi w Leśnicy o puchar przechodni biskupa ordynariusza Andrzeja Czai. W czasie mszy św. pamiętałyśmy szczególnie o naszym duszpasterzu diecezjalnym, ks. Mariuszu, który poważnie zachorował. Ojciec Krystian, który sprawował eucharystię, mówił nam w czasie kazania o pomnażaniu otrzymanych od Boga talentów.Po zakończeniu mszy św. siostra Leonia zapoznała nas z regulaminem turnieju i programem rozgrywek, a gdy wyszłyśmy do przyklasztornego ogrodu okazało się, że pięknie świeci słońce. Wszystkim nasunął się prosty wniosek, że warto rozpoczynać każdą rzecz modlitwą. Następnie każda z grup wiekowych przystąpiła do swojej części konkursu: grupa najmłodsza stanęła do zadań sprawnościowych ( np.skok z miejsca w dal, rzut obręczami na pachołki), gimnazjum rozegrało trzy mecze w dwa ognie, a najstarsze dziewczęta wzięły udział w konkursie wiedzy o objawieniach fatimskich. Cała 21 osobowa grupa w konkursie piosenki zaśpiewała  "Jestem dziecięciem Maryi". Nasz występ został wyróżniony za przypomnienie tej starej pieśni. Po skończonych zmaganiach konkursowych czekał nas poczęstunek - bigos, chleb i herbatka. Była również zorganizowana loteria fantowa, której dochód zasilił konto misyjne naszej diecezji. Około godz.13.30 nastąpił moment kulminacyjny - ogłoszenie wyników. Zajęłyśmy 4 miejsce w konkursie sportowym i 4 miejsce w konkursie piosenki. Puchar przechodni powędrował w tym roku do Zdzieszowic. A wszystkie nasze zmagania były "na większą chwałę Bożą i cześć Niepokalanej".