4.12– 10.12. 2017 AD

Poniedziałek, 4 grudnia, św. Barbary
17.00 - Msza św. rorate - z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze z okazji 70 urodzin Sylwestra Jacek.
Wtorek, 5 grudnia
17.00 - Msza św. rorate w rocz. śmierci za ++ Annę Bartoszek, Katarzynę i Karola Bartoszek, rodz. Katarzynę i Ottona Piechaczek, Marię i Franciszka Spałek, szw. Pawła Ludwig, pokr. oraz o opiekę Bożą.
Środa, 6 grudnia, św. Mikołaja
6.45 - Msza św. rorate za + Józefa Czaja od wspólnoty Sióstr Nazaretanek z Wadowic.
Czwartek, 7 grudnia , św. Ambrożego
17.00 - Msza św. rorate za ++ rodz. Marię i Alfreda Bednarek, ich rodziców i rodzeństwo.
Piątek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny
7.00 – Msza św. za + Elżbietę Pawellek w 10. rocznicę śmierci.
9.00 - Msza św. za + Zygfryda Jerzego Pietrucha od sąsiadów z Żędowic i Kielczy.
18.00- Msza św. o świętość dziewcząt i kobiet naszej parafii z przyjęciem nowych marianek i odnowieniem przyrzeczeń oddania się Matce  Bożej przez Wspólnotę Marianek.
- Poświęcenie nowego sztandaru Sodalicji Mariańskiej.
Sobota, 9 grudnia
7.00 - Msza św.  rorate - za + Stefana Skandy z okazji urodzin.
17.00 - Msza św. za ++ Henryka Bartoszek, rodziców, rodzeństwo, teściów.
- Roczek Mikołaja Halenka.
II Niedziela  Adwentu, 10 grudnia 2017 r.
(Przed kościołem zbiórka do puszek dla Kościoła na Wschodzie)
7.30 - Msza  św. w rocznicę śmierci męża, ojca i dziadka Manfreda Knopik.
9.00 - Msza św. za ++ brata Henryka Goj w rocz. śmierci, o. Franciszka, teściów.
11.00 - Msza św. za + męża, ojca i dziadka Jana.
14.30 -  Nieszpory adwentowe.
- Wymiana tajemnic różańcowych i spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Adwent jest okresem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Nie zapominajmy o tradycyjnie robionych postanowieniach adwentowych. Niech dotyczą one zwłaszcza naszych wad głównych, może: lenistwa, gadulstwa, nieopanowanych nerwów, nadmiernego picia alkoholu... Zapraszajmy siebie również na roraty.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy nieszpory adwentowe z błogosławieniem roratek, wieńców i lampionów.
  3. Marianki zaproszone są na próbę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP we wtorek po roratach.
  4. Już dzisiaj można w zakrystii nabyć opłatki - jest to informacja dla tych , którzy opłatek wysyłają z życzeniami.
  5. W przyszłą niedzielę: - rozprowadzane będą świece na stół wigilijny w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – cena: duże świece 12 zł; małe świece – 5 zł
  6. Paniom, które wysprzątały kościół dziękujemy i prosimy o wymycie świątyni: Blimer Gabriela i Natalia, Macioszek Grażyna, Pilarska Teresa i Sylwia, Wons Irena.