Misyjny Dzień Dziecka

The Syria Campaign publikuje poruszający rysunek syryjskiego drugoklasisty, przedstawiający piekło bombardowań. Rysunek przejmuje jeszcze bardziej, kiedy zwrócimy uwagę, że to martwe dzieci mają na twarzach uśmiech. Tym, którzy przeżyli, pozostał smutek. Za: Interia Fakty z 19 sierpnia 2016 r.The Syria Campaign publikuje poruszający rysunek syryjskiego drugoklasisty, przedstawiający piekło bombardowań. Rysunek przejmuje jeszcze bardziej, kiedy zwrócimy uwagę, że to martwe dzieci mają na twarzach uśmiech. Tym, którzy przeżyli, pozostał smutek. Za: Interia Fakty z 19 sierpnia 2016 r.

Misyjny Dzień Dziecka, zainicjowany przez Wspólnotę Misyjną "Paulus" obchodzić będziemy w tym roku 20 czerwca. Po Mszy św. planujemy wiele atrakcji dla dziec i gimnazjalistów. Przedtem jednak, w czasie Mszy św. solidaryzować się będziemy z dziećmi, które wpisane mają w krótki życiorys strach, śmierć i kalectwo bliskich, ruiny – będziemy modlili się w intencji dzieci w Syrii oraz będziemy składali dla nich dar materialny. W kopercie oprócz pieniędzy (ze skarbonki, z oszczędności dzieci – nie kupiłem sobie słodyczy, zabawki …) można dołączyć list, rysunek. Zebrane ofiary przekażemy s. Brygidzie Maniurce, pełniącej posługę w Syrii, a pochodzącej z Łagiewnik Małych.