Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje...

W naszej parafii raz w miesiącu odkrywamy i otwieramy się na skarb jakim jest małżeństwo i rodzina. We wtorkowe popołudnia mieliśmy do tej pory okazję spotkać, posłuchać i modlić się między innymi z: małżonkami, którzy dawali świadectwo o żywej obecności Chrystusa w rodzinnych wspólnotach, ks. Eugeniuszem Plochem (organizatorem rekolekcji „Remont Małżeński”), ks. Krzysztofem Grzywoczem (zaprezentował audiobook Ból ludzkich zranień i potrzeba przebaczenia), ks. Jerzym Dzierżanowskim (Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin), ks. Marcinem Marsollkiem (psychoterapeutą Wojewódzkiego Ośrodka Leczenia Uzależnień), ks. Józefem Krawcem, o. Herubinem Żyłką, s. Dolores Zok, ks. Eugeniuszem Gogolińskim… . Tym razem wtorkowe spotkanie 20 października od godz. 17.00 poprowadzi Matka Najświętsza. Najpierw razem z Nią staniemy przy ołtarzu Najświętszej Ofiary Jej Syna, aby otwierać narzeczeństwa, rodziny na Bożą miłość – „Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity.” J 15,7.
Następnie różaniec ok. 17.30 - Nabożeństwo różańcowe w int.  narzeczonych, małżeństw i rodzin prowadzone będzie przez dzieci oraz młodzież z rodzicami ( 1 tajeminica - przedszkolaki, I i II klasa; 2 tajemnica - III i IV klasa; 3 tajemnica - V i VI klasa; 4 tajemnica - I i II gimnazjum; 5 tajemnica - III gimnazjum i młodzież ponadgimnazjalna)

Dobrym komentarzem do jego przeżywania niech będą słowa św. Jana Pawła II z Listu Apostolskiego Rosarium Virginis Mariae:„Różaniec był też zawsze modlitwą rodziny i za rodzinę. Niegdyś modlitwa ta była szczególnie droga rodzinom chrześcijańskim i niewątpliwie sprzyjała ich jedności. (…)
Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny. Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, (...)Liczne problemy współczesnych rodzin, zwłaszcza w społeczeństwach ekonomicznie rozwiniętych, wynikają stąd, że coraz trudniej jest się porozumiewać. Ludzie nie potrafią ze sobą przebywać, a być może nieliczne momenty, kiedy można być razem, zostają pochłonięte przez telewizję. Podjąć na nowo odmawianie różańca w rodzinie znaczy wprowadzić do codziennego życia całkiem inne obrazy, ukazujące misterium, które zbawia (…)Modlitwa różańcowa za dzieci, a bardziej jeszcze z dziećmi, która wychowuje je już od najmłodszych lat do tego codziennego momentu « modlitewnej przerwy » całej rodziny, z pewnością nie jest rozwiązaniem wszelkich problemów, ale stanowi pomoc duchową, której nie należy lekceważyć.”