Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

"Jestem dziecięciem Maryi, pełnym szczęścia i radości,
    noszę Jej medal na szyi, śpiewając tę pieśń miłości."
Przy dżwiękach tej starej pieśni maryjnej nasze "nowe" marianki otrzymały medaliki. Wszystko odbyło się w czasie mszy świętej w poniedziałek - 8.12. W tym dniu przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, czyli nasze święto patronalne. Msza święta została odprawiona w intencji dziewcząt naszej parafi, a szczególnie w intencji marianek. Przygotowałyśmy uroczystą oprawę mszy św.: czytanie, psalm i modlitwę wiernych. Po wyznaniu wiary w uroczystej procesji podeszły do ołtarza dziewczęta, które miały otrzymać medaliki po raz pierwszy oraz te, które miały zmianę koloru wstążki. Z rąk księdza proboszcza każda z dziewcząt odebrała medalik, a następnie wspólnie odnowiłyśmy przyrzeczenia.W tym roku nasze grono powiększyło się o trzy marianki, trzy dziewczyny otrzymały zielone wstążki,           a pięć - niebieskie.
"O Pani i Matko moja, w pokorze Cię serca proszę,
 niech mnie wspiera łaska Twoja, nichTwe Imię godnie noszę."