Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci Maryi

Siedem dziewcząt reprezentowało naszą grupę na dorocznej pielgrzymce Dzieci Maryi. Miejscem diecezjalnego spotkania była Góra Św. Anny, a hasło spotkania brzmiało: "Rodzina Bogiem silna". Przez trzy dni byłyśmy w Domu Pielgrzyma. Centralnym punktem każdego dnia była msza św. W piatek wieczorem celebrował ją ks. Mateusz Buczma, który życzył nam, by czas pielgrzymowania był czasem bardzo osobistego spotkania z Panem Jezusem, którego mamy zanieść do naszych rodzinnych domów. Centralnym momentem pielgrzymowania była sobotnia msza św. w annogórskim sanktuarium. Przewodniczył jej biskup pomocniczy naszej diecezji ks. biskup Rudolf Pierskała. W czasie spotkania zachęcał nas byśmy, będąc u Świętej Babci Anny, skierowały nasze oczy i uszy ku ludziom starszym - naszym babciom i dziadkom. Po mszy św. wyróżniające się marianki otrzymały z rąk ks. biskupa dyplomy.
Sobota to dzień bardzo bogaty w wydarzenia. Oprócz mszy św. uczestniczyłyśmy rano w godzinkach, o godz. 9.30 odmówiłyśmy różniec w grocie lurdzkiej, a o godz.15.00 koronkę do Miłosierdzia Bożego na placu Trzech Krzyży. Po południu odbyły się spotkania w grupach wiekowych poświęcone rodzinie. A wieczorem oczywiście pogodny wieczór i zabawa. Marianki pokazały, że są dziewczynami do tańca i do różańca. Po nocnym odpoczynku, w niedzielę rano modlitwy, śniadanie, msza św. i... wyjazd do domu. Szkoda, że czas minął tak szybko. Ale za rok znów będzie pielgrzymka i przyjedziemy na pewno.