Kolęda Anno Domini 2020/21

Ksiądz Biskup Ordynariusz napisał do nas:
„Wielowiekowa tradycja naszego Kościoła partykularnego nakazuje duszpasterzom, aby w okresie Bożego Narodzenia udawali się z błogosławieństwem do domów ludzi wierzących. Z żalem trzeba stwierdzić, że duszpasterskie odwiedziny kolędowe w zwyczajowej formie nie są dziś możliwe. Wychodząc zatem naprzeciw oczekiwaniom wierzących parafian, przekonanych, że w trudnym czasie pandemii duszpasterze ich nie opuszczą, lecz jako szafarze Bożego błogosławieństwa będą blisko nich w dobrej i złej doli, zachęcam wszystkich, którym została powierzona pasterska troska o Bożą owczarnię do dalszej ofiarnej służby ludowi Bożemu i zastąpienie odwiedzin domów swoich parafian w roku duszpasterskim 2020/2021, tradycyjnie towarzyszących czasowi okołobożonarodzeniowemu, wydarzeniami, o których poniżej wg podanych zasad.
    Zamiast odwiedzać parafian w domach, duszpasterze powinni zaprosić ich do kościoła w mniejszych grupach na Mszę św., która winna być sprawowana w ich intencji.”

W naszej Parafii Msze św. z błogosławieństwem kolędowym odprawione będą z udziałem przedstawiciela rodzin:

25 grudnia, godz. 14.30 z ul.: Ks. Wajdy i Polnej;
26 grudnia,  godz.15.00 z ul. Dobrego Pasterza;
27 grudnia, godz. 11.00 z ul. Powstańców numery parzyste;
27 grudnia, godz. 15.00 z ul. Powstańców numery nieparzyste;
1 stycznia, godz. 9.00 z Borowian i ul. Opolskiej;
2 stycznia, godz. 17.00 z ul. Mostowej, Zamościa i Krótkiej;
3 stycznia, godz. 11.00 z ul. Leśnej numery nieparzyste, Sosnowej;
3 stycznia, godz. 15.00  z ul. Leśnej numery parzyste, Maiarki, Zielonej i Szkolnej;
6 stycznia, godz. 11.00 z ul. Nowowiejskiej i Topolowej;
6 stycznia, godz. 15.00 z ul. Starego i Nowego Osiedle oraz Słonecznej i Wiosennej;
10 stycznia, godz. 9.00 z ul. Torowej, Chrobrego i Dworcowej;
10 stycznia, godz. 15.00 z ul. Kopernika i Konopnickiej.

Msze św. z błogosławieństwem kolędowym transmitowane będą na kanale You Tube.
Po powrocie do swoich mieszkań wraz z innymi domownikami odprawcie „liturgię rodzinną”, odmawiając modlitwę, której tekst zabierzecie z  świątyni, kropiąc mieszkanie wodą święconą. Oznaczcie również mieszkania poświęconą kredą:
+C+M+B 2021 A.D. ( Chrystus mieszkanie błogosławił na 2021 rok Pański).
Woda i kreda poświęcone będą w czasie Mszy św. kolędowej.
Kolęda w tradycyjnej formie możliwa będzie dla nowych rodzin oraz tych, którzy chcą poświęcić dom lub mieszkanie, Zgłoszenia przyjmowane będą telefonicznie – 77 4049010 lub e-mailowo: kielcza@opole.opoka.org.pl